PIATA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

Pondelok8.2Sv. Hieronyma Emilianiho, sv. Jozefíny Bakhity, pannyľub. spomienky
Utorok9.2. féria
Streda10.2.Sv. Školastiky, pannyspomienka
Štvrtok11.2.Preblahoslavenej Panny Márie LurdskejĽub. spomienka
Piatok12.2. féria
Sobota13.2.Panny Márieľub. spomienka
Nedeľa14.2.ŠIESTA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍslávnosť
  • Liturgiu domácej Cirkvi na túto nedeľu nájdete tu.
  • Milí manželia v túto nedeľu 7.2. začína národný týždeň manželstva. Podnety pre posilnenie vášho vzťahu nájdete v ponuke na tento rok na stránke národného týždňa pre manželstvo ntm.sk. Tohtoročnou témou je „národný týždeň manželstva doma“. Prajeme Vám potrebnú Božiu milosť, aby ste boli a stávali sa čoraz jasnejším znakom Božej lásky v rodine, v spoločenstve Cirkvi i vo svete svet.
  • V utorok 9.2. od 15:00 – 17:00 budeme zapisovať úmysly na sv. omše na apríl. Znovu to bude telefonicky alebo prostredníctvom mailov.
  • V utorok 9.2. bude stretnutie farskej rady online o 18:30. Pozvánku na pripojenie pošleme mailom.
  • Spomienka P.M. Lurdskej (11.2.) je Svetový deň chorých, ktorý ustanovil pápež sv. Ján Pavol II. v r. 1992. Nezabúdajme na týchto ľudí často opustených v beznádejných situáciách najmä v modlitbe a ak môžeme aj v konkrétnej pomoci.
  • Podľa aktuálne platných epidemiologických nariadení to, žiaľ, vyzerá tak, že minimálne najbližšie dva týždne vláda nepovolí účasť veriacich na svätých omšiach. Milí veriaci modlime za čo najskoršie zlepšenie situácie. Chráňme si túžbu po svätej omši a po duchovnom eucharistickom pokrme. Stratiť vzťah k eucharistii je nebezpečnejšie ako stratiť pominuteľný život.
  • 13. február 2021 je Pamätný deň biskupskej vysviacky Božieho sluhu biskupa Jána Vojtaššáka – 100. výročie. List otca biskupa Jána Kuboša si môžete prečítať na našej stránke tu. Slávnostnú sv. omšu bude celebrovať J.E. arcibiskup Cyril Vasil 13.2. o 10:30. Prenos zabezpečí televízia LUX. Info nájdete aj na plagátiku.
  • Stretnutie s rodičmi a prvoprijímajúcimi bude na budúcu nedeľu 14.2.  o 16:30 online. Pozvánku vám ešte pošleme cez mail.
  • Deviatakom ešte prekladáme veľmi zaujímavú ponuku zo saleziánskej SOŠ-ky zo Žiliny – ide o prijímačky na kvalitnú školu so super intrákom – kde je dobrý tím medzi chlapcami i vychovávateľmi. (30 ročná tradícia)