Nedeľa zmŕtvychvstania Pána

Liturgický prehľad

 Pondelok 18.4.Pondelok vo veľkonočnej oktáve Sviatok
 Utorok19.4.Utorok  vo veľkonočnej oktáve Sviatok
 Streda 20.4.Streda  vo veľkonočnej oktáve Sviatok
 Štvrtok 21.4.Štvrtok  vo veľkonočnej oktáve Sviatok
 Piatok 22.4.Piatok  vo veľkonočnej oktáve Sviatok
 Sobota 23.4.Sobota  vo veľkonočnej oktáve Sviatok
 Nedeľa 24.4.2. Veľkonočná nedeľa – Nedeľa Božieho milosrdenstva Slávnosť
  • Veľkonočné prianie. Celej farnosti žehnáme i vyprosujeme radosť z neustálej prítomnosti Zmŕtvychvstalého. Nech čím viacerí, v blízkosti každého z nás, prídu k presvedčeniu, že Pán naozaj vstal zmŕtvych. (Komunita saleziánov v Poprade – Veľkej)
  • Sv. omše vo Veľkonočný pondelok (18.4.) sú o 7:00 a o 9:30.
  • 2. Veľkonočná nedeľa je Nedeľou Božieho milosrdenstva. O 15:00 v „Hodinu Božieho milosrdenstva“ bude adorácia za dar pokoja, zmierenia a obrátenia.
  • Ohlášky: Sviatosť manželstva plánujú prijať Marko Gallik bývajúci v Poprade Veľkej a Dominika Mihaliková bývajúca v Košiaciach. Spomeňme si na nich v modlitbách a ak by niekto poznal nejakú prekážku, nech ju oznámi na farskom úrade.
  • Pozvánka na Veľkonočný Výlet. V utorok 19.4. zamierime do Slovenského raja. Zraz o 8:30 na vlakovej stanici Poprad – Tatry. (Trasa: Vydrník, Letanovský mlyn, Prielom Hornádu, Kláštorská roklina, Kláštorisko a späť na Letanovský Mlyn, viac TU)

—-  To, čo prebieha alebo bude v blízkej budúcnosti —

  • Stretnutie birmovancov bude 29.4. na svätej omši a po nej v Orlovni.
  • Od 25.4. do 1.5. sa naša farnosť predstaví v TV Lux v rámci krátkeho dokumentu s názvom „Týždeň s farnosťou“. V našej farnosti sa v ten týždeň zapojíme do modlitby za katolícke masmédiá. TV LUX odvysiela spomínaný dokument v pondelok (25.4.) ráno po modlitbe posvätného ruženca zhruba o 8:10. Následne viackrát za deň počas celého týždňa. (Archív: https://www.tvlux.sk/archiv/relacia/tyzdezz-s )
  • Synoda o synodalite Cirkvi. Článok k tejto téme nájdete aj so závermi z predošlých tém na našej stránke salezianipoprad.sk (TU). Modlime sa a hľadajme. Skúsme dať dokopy odpovede na otázky poslednej témy (tu si môžete stiahnuť).
  • Rok Amoris Laetitia a stretnutie rodín v Ríme. Do pozornosti dávame materiály na prípravu svetového stretnutia rodín, ktoré bude v Ríme od 22.-26.júna. Hymnu na toto stretnutie si môžete vypočuť i pozrieť tu. Materiály pre prípravu – na stiahnutie sú tu
  • Vtip (z veľkonočného upratovania): Zazvoní zvonček:Dobry deň. Objednali sce sebe chlopa na umyvaňe okien? – Áno, nech sa páči, poďte ďalej. O niekoľko minút zvoní niekto pri dverách: Objednali sce sebe chlopa na umyvaňe okien? – Áno, ale už je tu váš kolega. – Aľe šak ja znam. To som ja. Ľem som vypadnul z oblaka.