31. NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ (1.11. 2020)

Pondelok2.11.Pamiatka všetkých verných zosnulýchspomienka
Utorok3.11.Sv. Martin de Porres, rehoľníkspomienka
Streda4.11.Sv. Karol Borromejský, biskupspomienka
Piatok6.11.Prvý piatok v mesiaciféria
Sobota7.11.Prvá sobota v mesiaciféria
Nedeľa8.11.32. Nedeľa v období cez rokSlávnosť
  • Apoštolská penitenciária na obdobie 1.-8.11.2020 vydala usmernenia o možnosti získania úplných odpustkov týka sa to najmä tých, ktorý nemajú možnosť ísť na cintorín a chceli by získať pomoc dušiam v očistci – získaním úplných odpustkov (pozri obrázok pre porovnanie zmien – na konci oznamov)
  • Minulý týždeň zomrel náš diecézny otec biskup, mons. Štefan Sečka. Pohreb bude v utorok 3.11. o 10:00 na Spišskej Kapitule. Modlime sa, aby mu Pán čím skôr daroval účasť na plnom spoločenstve v nebi.
  • Od 2.11. sú sv. omše znova povolené pre verejnosť. Maximálny počet osôb je 6 (aj s kňazom). Na dnes 2.11. sú už miesta obsadené. Platí však, že je potrebné mať potvrdenie na negatívny výsledok testu (neprítomnosť vírusu). Slúžime podľa podľa bežného rozpisu. V piatok je sv. omša aj ráno o 7:00 a v sobotu o 7:30. Sviatosť zmierenia vysluhujeme iba po individuálnej dohode.
  • Na sv. omše o 16:30 do soboty vrátane a v nedeľu o 8:00 sa môžete prihlásiť aj cez internet tu

Stále platí, že pri súrnych prípadoch (ohrozenie života, súrne informácie, pohreb, krst, sobáš…) nám treba zavolať (0919 147 900, alebo využite mail dominik.vins@saleziani.sk ). V prípade ochorenia na Covid – 19 je potrebné, aby túto službu vykonal kňaz s potrebným vybavením ochranných pomôcok.

  • Stretnutie birmovancov (vo Veľkej) v tomto čase prebieha týždenne v dohodnutom čase online. (pošleme prihlasovaciu internetovú adresu – link)
  • Stretnutie rodičov s prvoprijímajúcimi (vo Veľkej) zrealizujeme online v nedeľu 8.11. o 16:30. Na Vami napísaný mail v prihláške pošleme v priebehu týždňa prihlasovaciu internetovú adresu. Ak by ste chceli aktualizovať prihlasovaciu adresu, alebo sa nemôžete zúčastniť online stretnutia v tomto čase, dajte nám vedieť (dohodneme si náhradný spôsob)
  • Domáca liturgia. Pre rodiny a spoločenstvá v jednej domácnosti prinášame liturgiu domácej cirkvi na 1. a 2. november, aby ste mohli rásť v spoločenstve s Bohom i navzájom. Nájdete ich na našej novej webovej stránke salezianipoprad.sk:

Tiež ponúkame domácu liturgiu – katechézu v rodine s menšími deťmi o svätosti: ctrl + klikni na odkaz katechézka

(je tam pekný materiál + príloha)

  • Tento čas je mimoriadnym časom pre domácu cirkev (bunku spoločnosti a Cirkvi)

– posilnenie vzťahov v domácej cirkvi – v rodine –  teda doma v spoločenstve Boha s ľuďmi. Toto je prvé miesto, kde učíme kultúre života: vzájomnej pozornosti, ohľaduplnosti a láskavosti v spolupráci. Na prvom mieste sú v tomto čase tí najohrozenejší: starí, chorí i deti. Ak starí rodičia nebývajú u nás doma, zavolajme im každý deň a ak im treba pomôcť, tak buďme ochotní, nájdime pre nich čo najlepšiu a najbezpečnejšiu pomoc. Nech cítia, že sú milovaní. Sú darom, lebo pri nich sa učíme skutočne – nezištne milovať. A možno je to aj čas odpúšťania. Tu je niečo čerstvé – pár silných svedectiev, čo prináša odpustenie – na Youtube nájdeš:  NIE 7, ALE 77x :: 01. Večer odpustenia a zmierenia

  • Sviečka za nenarodené deti. Pozývame Vás 2. novembra, aby ste si zapálili sviečku v oknách u seba doma alebo na cintoríne (po uvoľnení opatrení), či pri pamätníku nenarodeným deťom a k modlitbe. Tento rok je možné zapáliť aj virtuálne sviečku na internete. Kúpou sviečky podporíte činnosť a projekty Fóra života. Cena jednej sviečky je 1 euro. Viac informácii nájdete na plagátikoch, alebo na stránke www.sviecka.forumzivota.sk.
  • Usmernenia pre získavanie úplných odpustkov pre duše v očistci – podľa nových usmernení: