26. nedeľa v cezročnom období (26.9.2021)

Pondelok27.9.Sv. Vincenta de Paul, kňazaSpomienka
Utorok28.9.Sv. Václava mučeníka, alebo Sv. Vavrinca Ruiza a spoločníkov mučeníkovĽub. spomienky
Streda29.9.Sv. Michala, Gabriela a Rafaela, archanjelovSviatok
Štvrtok30.9.Sv. Hieronyma, kňaza a učiteľa CirkviSpomienka
Piatok1.10.Sv. Terézie od Dieťaťa Ježiša (z Lisieux), panny a učiteľky CirkviSpomienka
Sobota2.10.Sv. anjelov strážcovSpomienka
Nedeľa3.10.27. nedeľa v cezročnom období Slávnosť
  • Dnes je po sv. omšiach charitatívna zbierka pre Kubu. Všetkým darcom vopred srdečné Pán Boh odmeň.
  • V dnešnú nedeľu 26.9. vás pozývame na duchovnú obnovu pre manželov a dospelých. Tieto stretnutia budú bývať spravidla každú 4. nedeľu o 15:00 v kostole. Čerpať budeme  zo série katechéz pápeža Františka na tému „Rodinná láska: povolanie a cesta k svätosti“. Vstup bude pre plne zaočkovaných, obnovu však bude možné sledovať aj online. Aby sme mohli pripraviť materiály pre účastníkov alebo poslali link na sledovanie duchovnej obnovy vás prosíme, aby ste sa čím skôr prihlásili na mailovej adrese našej farnosti:  fara.poprad-velka@saleziani.sk
  • Našu ponuku si môžete rozšíriť tromi stretnutiami programu s názvom „Amoris pre manželov“, ktoré budú v októbri. Presnejšie info nájdete na plagátiku vo výveske, alebo na stránke www.amoris.sk
  • V tomto týždni je prvý piatok v mesiaci.  Sv.omša bude aj o 7:00. V stredu, štvrtok a piatok spovedáme už od 16:30. V sobotu je sv.omša o 7:30, po ktorej je pobožnosť fatimskej soboty. Budúca nedeľa je 1. v mesiaci –  o 14:00 bude pobožnosť 1. nedele.
  • V piatok začína mesiac október, ktorý je už tradične mesiacom svätého ruženca i misií. V kostole sa budeme modlievať ruženec každý deň o 18:00 na úmysly našej farnosti i vaše osobné úmysly. Spoločnou modlitbou sv. ruženca môžeme získať aj úplné odpustky za splnenia potrebných podmienok. V rámci roku rodiny pozývame v jednotlivé dni viesť modlitbu ruženca rodiny, v piatok skupiny detí a mladých a v soboty členov ružencového spoločenstva. Prosíme, aby ste sa zapísali do zoznamu na nástenke pri vstupe do kostola.
  • Sv. omše na budúci týždeň zostávajú v súčasnom režime:

 Pre plne zaočkovaných budú sv. omše – bez obmedzenej kapacity:

cez týždeň o 18:30 okrem soboty  a v nedeľu o 9:30, 11:00 a 18:30 (povinnosť očkovania sa nevzťahuje na deti do 12 rokov). Bude však potrebné zapísať sa pri vchode do kostola, alebo sa prihlásiť cez našu webovú stránku.

Sv. omše pre nezaočkovaných – sú s obmedzenou kapacitou vo vnútri kostola do 20 ľudí:

budú o 12:00 od utorka do piatku (sv.omša v sobotu o 12:00 nie je), – na tieto sv. omše sa treba zapísať pri vstupe do kostola.

Na sv. omše sobotu o 18:30 a v nedeľu o 7:00 a 8:00 – bude tiež možnosť prihlásiť sa cez našu stránku salezianipoprad.sk v časti sväté omše, alebo sa priamo zapísať pri vstupe do kostola.

Povzbudzujeme vás, aby ste využili pre ľahšiu organizáciu prihlasovanie sa cez našu webovú stránku, najmä v nedele, aby ste sa zbytočne nemuseli zdržiavať pri zapisovaní vo vchode do kostola.

Sv. omše v nedele o 9:30 sú vysielané na našom Youtube kanáli: Saleziáni Poprad.

Ďakujeme, za vzájomnú ohľaduplnosť a za pomoc pri dezinfekcii lavíc po sv. omšiach.