21. nedeľa v cezročnom období

 • Liturgický prehľad
 Pondelok22.8.  Preblahoslavenej Panny Márie Kráľovnej  Spomienka
 Utorok23.8.  Sv. Ruženy Limskej, panny  Ľubovoľ. spomienka
 Streda24.8.  Sv. Bartolomeja, apoštola  Sviatok
 Štvrtok 25.8.  Sv. Ľudovíta alebo sv. Jozefa Kalazanského, kňaza  Ľubovoľ. spomienky
 Piatok26.8.  —  Féria
 Sobota27.8.  Sv. Moniky  Spomienka
 Nedeľa28.8.  22. nedeľa v cezročnom období  Slávnosť
 • Stretnutie miništrantov je dnes v nedeľu (21.8.) o 15:00.
 • Ďakujeme za milodar 100 eur z krstu Jasmíny Orolínovej a Sáry Mretzovej. Srdečné im Pán Boh odmeň.
 • Na budúcu nedeľu je zbierka na podporu tohto katechetického diela našej diecézy. Aj týmto spôsobom môžeme vyjadriť podporu katechézy v našej diecéze. Tohto roku je pre Diecézny katechetický úrad jubilejným -pripomíname si 25 rokov jeho existencie.
 • Zbierka školských pomôcok v našej farnosti Poprad Veľká je každú nedeľu po doobedných sv. omšiach o 7:00 a 9:30 (teda v časoch od cca 7:45 – 8:15, cca10:15 – 11:00) v orlovni. (Viac na web. na stránke Spišskej charity (TU))
 • Deň farnosti – otvorenie školského a pastoračného roka bude 4.9. 2022. O 14:00 bude v kostole pobožnosť prvej nedele a o 14:30 budeme pokračovať na farskom dvore hrami pre deti a predstavením programu na ďalší rok. Pravdaže nebude chýbať ani občerstvenie. Koláčiky na podelenie sú vítané.

—  To, čo prebieha alebo bude v blízkej budúcnosti —

 • Práce na kostole a orlovni pokračujú. Stačí sa ozvať – každá pomoc sa zíde (práca s drevom, elektrikárske práce, murárske práce).
 • Vo výveske (alebo TU) si môžete pozrieť program „Letného gospelového festivalu ZA JAZEROM“, ktorý sa bude konať v Šuňave 26.-27. augusta. Vstup na podujatie je zdarma. Registráciu na zabezpečenie podujatia a jednotlivých programov s podrobnými informáciami nájdete na stránke www.zajazerom.sk
 • Záverečná syntéza z diecéznej fázy Synody o synodalite v Spišskej diecéze postupuje na spracovanie na národnej úrovni. V našej farnosti sme sa zapojili a pokúsili o uvedomenie si, že Cirkev má rozmer spoločenstva, ktoré kráča spolu. Nech sa páči, uvažujeme aj o tejto záverečnej správe a hľadajme, ako kráčať spolu ďalej a zapájať aj tých, čo stoja… (tu je link na záverečnú správu, nezabudnime na modlitbu a Božie Slovo, Ducha, ktorý oživuje.)
 • Diecézna Púť do Szentkútu v znamení zmierenia. Diecézny administrátor Mons. Ján Kuboš pozýva Boží ľud Spišskej diecézy na púť do maďarského mariánskeho pútnického miesta Szentkút, ktorá sa bude konať v sobotu 17. septembra 2022. Svätú omšu v slovenskom jazyku so začiatkom o 11.00 hod. bude celebrovať Mons. Ján Kuboš. Viac informácií je v prílohe a na plagáte.
 • Vtip: Po daždi vylezie dážďovka, poobzerá sa a vidí, že oproti nej vylieza druhá. „Ó, ako sa máte, milostivá? A kde máte starého?“
  „Ale, vytiahli ho na ryby!“