20. nedeľa v cezročnom období

  • Prehľad liturgických slávení
 Pondelok15.8. Nanebovzatie preblahoslavenej Panny Márie  Slávnosť
 Utorok16.8. Štefana Uhorského  Ľubovoľ. spomienka
 Streda17.8. —  Féria
 Štvrtok 18.8. Sv. Heleny  Ľubovoľ. spomienka
 Piatok19.8. Sv. Jána Eudesa, kňaza  Ľubovoľ. spomienka
 Sobota20.8.  Sv. Bernarda, opáta a učiteľa Cirkvi  Spomienka
 Nedeľa21.8. 2. nedeľa v cezročnom období  Slávnosť
  • Sv. omše na prikázaný sviatok – Slávnosť Nanebovzatia Panny Márie budú ráno o 7:00 a večer o 18:30.
  • Stretnutie miništrantov bude na budúcu nedeľu 21.8. o 15:00.
  • Zbierka školských pomôcok v našej farnosti Poprad Veľká je každú nedeľu po doobedných sv. omšiach o 7:00 a 9:30 (teda v časoch od cca 7:45 – 8:15, cca10:15 – 11:00) v orlovni. (Čo sa zbiera: písacie potreby, zošity, papiere, rysovacie potreby, výtvarné pomôcky, školské tašky, peračníky, funkčná elektronika. Viac informácii o tejto zbierke môžete nájsť na stránke Spišskej charity (TU))

—  To, čo prebieha alebo bude v blízkej budúcnosti —

  • Práce na kostole a orlovni pokračujú. Stačí sa ozvať – každá pomoc sa zíde (práca s drevom, elektrikárske práce, murárske práce).
  • Vo výveske (alebo TU) si môžete pozrieť program „Letného gospelového festivalu ZA JAZEROM“, ktorý sa bude konať v Šuňave 26.-27. augusta. Vstup na podujatie je zdarma. Registráciu na zabezpečenie podujatia a jednotlivých programov s podrobnými informáciami nájdete na stránke www.zajazerom.sk
  • Záverečná syntéza z diecéznej fázy Synody o synodalite v Spišskej diecéze postupuje na spracovanie na národnej úrovni. V našej farnosti sme sa zapojili a pokúsili o uvedomenie, že Cirkev má rozmer spoločenstva, ktoré kráča spolu. Nech sa páči, uvažujeme aj o tejto záverečnej správe a hľadajme, ako kráčať spolu ďalej a zapájať aj tých, čo stoja… (tu je link na záverečnú správu, nezabudnime na modlitbu a Božie Slovo, Ducha, ktorý oživuje.)
  • Deň farnosti a otvorenie školského a pastoračného roka bude 4.9. 2022. O 14:00 bude v kostole pobožnosť prvej nedele a o 14:30 budeme pokračovať na farskom dvore hrami pre deti a predstavením programu na ďalší rok. Pravdaže nebude chýbať ani občerstvenie. Koláčiky na podelenie sú vítané.
  • Vtip (z príležitosti prác na kostole a „orlovni“):Hádajú sa murár, tesár a elektrikár, ktoré remeslo je najstaršie. – Murár hovorí: „Moje remeslo je najstaršie lebo murári stavali v starom Egypte pyramídy.“ – Na to hovorí tesár „moje remeslo je najstaršie lebo tesári boli už pred potopou sveta, keď pracovali na Noemovej arche.“ Elektrikár dodáva „moje remeslo je najstaršie lebo keď Boh povedal „Buď svetlo“, my sme už mali naťahané káble…“