10. Nedeľa v cezročnom období

Pondelok7.6.Féria
Utorok8.6.Féria
Streda9.6.Sv. Efréma diakona a učiteľa CirkviĽub. spomienka
Štvrtok10.6.Féria
Piatok11.6.Slávnosť Najsvätejšieho Srdca JežišovhoSLÁVNOSŤ
Sobota 12.6Nepoškvrneného Srdca preblahosl. Panny MárieSpomienka
Nedeľa13.6.11. nedeľa v cezročnom obdobíSlávnosť
 • Od pondelka rozpis sv. omší zostáva ako doposiaľ. Prihlasovanie na sv. omše zostane iba na nedeľu. Pri ostatných sv. omšiach si treba pri vstupe do kostola vyzdvihnúť lístok, počet lístkov je podľa voľných miest 35. (+ dve miesta pre tých, čo majú zapísaný úmysel) .Rozpis sv. omší nájdete na našej web-stránke (salezianipoprad.sk) Na slávnosť Najsvätejšieho Srdca Ježišovho v piatok budú sv. omše o 7:00, 12:00 a 18:30.
 • Stretnutie s prvoprijímajúcimi a rodičmi bude budúcu nedeľu o 15:00 v kostole – kde bude poďakovanie za tento rok prípravy a za Veľký dar – plnej účasti na svätej omši. Vyhodnotíme súťaž a povieme si, čo nás čaká a ako ďalej a tiež bude priestor na hru.
 • V júni sa modlíme pred večernou sv. omšou o 18:15 litánie k Najsv. Srdcu Ježišovmu.
 • Spovedáme pri všetkých sv. omšiach, okrem pondelka.
 • V dnešnú nedeľu (6.6.) bude o 14:30 pobožnosť prvej nedele v mesiaci.
 • Úmysly sv. omší na august a september budeme zapisovať v utorok 8.6. od 15:00-17:00 a v ďalšie dni v sakristii kostola.
 • Ohlášky(3):
  •  Patrik Tkáč pochádzajúci z farnosti Jarovnice a Zuzana Kokoruďová z farnosti Poprad – Veľká. Snúbencov sprevádzajme v modlitbe a ak by niekto vedel o nejakej prekážke, nech ju oznámi na fare.

 • Sčítanie obyvateľov

“Povzbudzujeme tých, ktorí sa v rámci sčítania obyvateľov nestihli elektronicky sčítať, aby tak urobili s pomocou asistentov, a nezabudli pritom uviesť svoje vierovyznanie. Asistované sčítanie prebieha do 13. júna, a to dvoma spôsobmi:

 • Možno prísť osobne na miesto, zriadené obecným/mestským úradom, a tam sa sčítať (čo je najlepšie).
 • Alebo možno zavolať na obecný/mestský úrad a požiadať, aby k vám prišiel mobilný
  asistent. V takom prípade, samozrejme, treba dať POZOR NA PODVODNÍKOV:
  ak ste nikoho nevolali, nikto k vám nemá čo chodiť! Ak ste zavolali, musí sa preukázať preukazom asistenta! Služba je úplne bezplatná a vôbec nič sa pri nej nepodpisuje. Samozrejme, vyplnenie údajov sčítania je užitočné pre našu obec/naše mesto, i pre našu Cirkev. Nezabudnite sa preto do 13. júna sčítať, ak ste tak ešte neurobili. Ďakujeme!”
 • Poďakovanie. Milí bratia a sestry, chcem vám poďakovať za pekne zvládnutý týždeň. Rodičom prvoprijímajúcich za sprevádzanie svojich detí počas vovádzania do tajomstva sv. omše po prvom sv.prijímaní. Za krásnu výzdobu kostola a okolia a aj za pomoc pri príprave Slávnosti Božieho Tela a Krvi. Prvoprijímajúcim deťom ďakujem za to, že sa snažili čo najlepšie rásť v priateľstve s Ježišom a pekne sa zapájali do sv. omše. Mladým ďakujem za sprevádzanie detí počas prípravy a hudobné skrášlenie slávnosti, podobne ďakujem aj našim technikom, ktorí zabezpečovali prenos sv. omší. Tiež si veľmi vážim službu sprevádzania v modlitbe našich farníkov, ale aj pekne pripravené oltáriky, ktoré boli prejavom vašej lásky k Ježišovi, ktorý nám ponúka všetko, čo má. Nech vás Pán upevňuje vo viere, nádeji i láske a zahŕňa všetkým svojim požehnaním.