Svetlá na veži farského kostola

Návštevníci Instagramu našich mladých (spolocenstvovb), asi už vedia: kto, kedy a kde :-)

Tu je z neho správa:

Ako to už býva zvykom každý rok, jedno malé svetielko putuje v čase Vianoc naprieč celým starým kontinentom a ešte ďalej. Symbol pokoja, mieru a priateľstva. Svetielko v nás prebúdza radosť a tak sme sa tohto roku, po dohode s pánom farárom, rozhodli šíriť radosť aj do okolia našej farnosti.

V nadchádzajúcom období sa preto poriadne poohliadnite, hľadajte svetlo okolo seba pri prechádzkach zasneženou krajinou vo Veľkej. Z našej dominanty, ktorú zdobia zlaté ručičky, sa na vás bude usmievať tisíc malinkých svetielok. Symbolicky pre každého farníka jedno.

Stačí si prstom pri pohľade nájsť to svoje a pri večerných návštevách nášho kostola si to vždy pripomenúť. Naše farské spoločenstvo tak bude korunovať chrám sv.Jána evanjelistu počas vianočného obdobia až do sviatku troch kráľov.

Tu je krátke video z inštalácie – stačí sa prekliknúť do Instagram-u našich mladých z Veľkej (nezabudnite si na obrázku zapnúť zvuk.)

Všetkým prajeme krásne vianočné obdobie – aby z vašich príbytkov Svetlo, ktoré prišlo na svet, neodišlo a ak sa stratilo, aby ste videli, kde prebýva.

Buďte zdraví a Boží :-)