Prímestský tábor 2023 vo Veľkej

Téma: Jozef Egyptský, Čas: 17.7.-21.7.2023, Miesto: Poprade-Veľká, Článok postupne aktualizujeme.

Tohto roku sme sa premiestnili na farský dvor. Školský je ešte obsadený kvôli stavebným prácam na škole.

Takmer 130 detí s animátormi prežívajú spolu biblický príbeh Jozefa, ktorého bratia predali do Egypta, no jeho úprimnosť a spravodlivosť pred Bohom mu pomohla premeniť túto zradu na záchranu Egypťanov i vlastnej rodiny.

Príbeh nájdeme v knihe Genezis v kapitole 37-46. Je v ňom mnoho poučného aj pre nás do dnešných dní.

  1. deň: Máš nejaký sen? Je dobré snívať a uvažovať o túžbach, ktoré sú v tvojom čistom a úprimnom srdci…

Tu je link k fotografiám prvého dňa

2. deň: Skúška nad naše sily? V našom živote nás všeličo a všelikto preskúša. Dôležité je nebáť sa, mať čisté srdce, trochu odvahy a veľkú dôveru v Nebeského Otca… a ochotu cvičiť sa prekonávaní prekážok.

Cez tento link sa dostanete k utorkovým záberom.

3. deň… Kde nájdem múdrosť?

“Pane, daj mi múdrosť… nech na ceste za cieľom nešliapem po iných, nech sa nedám oklamať rečami, ktoré mi lichotia a zakrývajú pravdu, nech sa nedám zviesť na podvod, a tiež, nech sa viem poučiť z chýb a urobiť nápravu. Daj mi, Pane, srdce pokorné, aby som vnímal, čo mi hovoríš…”

Celodenný výlet do Starej Ľubovne na hrad a do skanzenu.

Tu je link k fotkám z 3. dňa.

4. deň Aká je Tvoja odpoveď? Každý deň má svoje výzvy a možnosti, ktoré volajú po našej odpovedi… darovať, odpustiť, pomôcť, zabudnúť alebo si aj dobre zapamätať… lebo to potrebuje ten druhý…, lebo nás k tejto odpovedi volá Nebeský Otec.

Na tomto odkaze sú fotky zo 4. dňa.

5. deň. “Odplata alebo zmierenie?” Jozef sa mohol svojim bratom pomstiť za to, čo všetko kvôli nim musel znášať. Konečne sa dostal na miesto, kde mohol ukázať, akú má moc. Svoje dary a moc však použil dobre. Všetkým ukázal, že človek je najsilnejší vtedy, keď zachraňuje iných alebo prejavuje milosrdenstvo.

Na tomto odkaze budú fotky z 5. dňa.