Prímestský tábor PP-Veľká

Tohto ročný prímestský tábor je znova naplno obsadený (okolo 100 detí a 30 animátorov).

Animátori si pekne všetko pripravili a rozdelili. Vedúcim tábor je don Ľuboš, ktorý už s jadrom tímu vie ako to na to :-)

Každý deň nás tento rok sprevádza príbeh Matky Terazy, ktorá svojou ochotou počúvať Boží hlas dokázala vstúpiť do príbehu nepovšimnutých. Pomohla im zažiť ich veľkosť – ktorú najlepšie vidí Boh a tí, ktorí milujú. Sama je dôkazom, že na každú ľudskú biedu existuje v Božom pláne cesta záchrany a stačí otvorené srdce pre Božie pôsobenie, aby sa svet začal meniť k lepšiemu. A tiež, že každý talent má význam. Nie je v prvom rade pre toho, kto ho má, ale je darom pre tých, ku ktorým sme poslaní. Matka Tereza veľmi dobre vedela, že same nedokáže nič. Vnímala sa ako ceruzka, ktorou píše dobrý Boh.

Počas tábora je veľmi málo chvíľ na ničnerobenie. Celý program je naplnený príbehom, hrami, súťažami. Pravdaže nechýba dobrý obed ochotných kuchárok z Veľkej i okolia a každý deň máme možnosť zažiť Božiu prítomnosť, ktorá sa svoju dobrotu chce ukázať cez každého.

Snažíme sa o vytvorenie akejsi malej oázy, aby mohol každý pookriať, ale aj potrénovať, ako byť viac bratom či sestrou v Božej rodine. Učíme sa prežívať radosť, ktorá vie rásť aj potom, keď tábor skončí.

Počas tábora sú chvíle aj pre stíchnutie a načerpanie síl, aby v našom srdci nepohlcovalo dobro nič z temnoty, ktorá sa tam môže cez pokušenia dostať. Začíname modlitbou a zamyslením, aby to nebolo iba o nás. Svätá omša je akýmsi vrcholom táborového dňa. Pretože práve na nej si Ježiš buduje rodinu svojich bratov a sestier. Ponúka nám svoje slovo i seba v Eucharistii. Tu postupne môžeme objaviť, že má pre nás pripravený najlepší plán, aký len môže existovať. Pozýva nás, aby sme boli s Ním krásnym a originálnym darom pre iných.

Veľmi pekne ďakujeme rodičom za dôveru, ale aj koláčiky a podporu ktorú z ich strany vnímame.

Čo sme prešli a čo nás čaká:

PON – odvaha vykročiť za Božím hlasom: Neboj sa vykročiť

UT –  usilovnosť: Každé úsilie prinesie ovocie 

STR – všímavosť: Všetko robte s láskou, nič nasilu

ŠTV – spoločenstvo: Nikdy nie si sám

PIA – služba: Zmeňme svet už dnes

Tu si môžete pozrieť fotografie z prvých dvoch dní

Tu sú fotky zo stredy

Fotky zo štvrtka

Z piatku