Prímestský tábor 2022 – Oratko (KAŽDÝ DEŇ AKTUALIZOVANÉ)

Neodmysliteľnou súčasťou každého oratkovského leta je tradičný prímestský tábor. Tento rok nebol výnimkou a už dnes 18.7. sme spoločne odštartovali ďalší, snáď rovnako úspešný ročník “Prímesťáku”. Na tomto odkaze vám budeme každý deň (vo večerných hodinách) prinášať čerstvé informácie z prímestského tábora v oratku. Kompletný fotoalbum (taktiež denne aktualizovaný) nájdete v sekcii “Galéria” alebo na tomto odkaze: https://eu.zonerama.com/salezianipoprad/Album/8667986

Pondelok

Deti sa spoločne s animátormi a hlavnými postavami – Zuzkou, Petrom, Lucy a Edmundom vydávajú na dobrodružnú cestu do čarovnej krajiny Narnie.
Dnes ráno Lucka – najmladšia zo štyroch súrodencov, objavilu tajný vchod do iného sveta. Nečakajte však žiadne ohromné brány, alebo vykladané chodníky. Cestu našla jednoducho – cez starú skriňu v jednej nepovšimnutej miestnosti starého domu. A čo je lepšie, podarilo sa jej to úplne omylom, pri hraní schovávačky.
Snažila sa presvedčiť aj ostatných o tom, že Narnia naozaj existuje a čo sa jej tam prihodilo – že stretla fauna a dala si s ním sušienky a aj spolu deťmi sa s ním hrali rôzne hry, lebo že vraj tam už viac ako sto rokov nemali Vianoce… samá zima a žiadne Vianoce!
Súrodenci jej však najprv veriť nechceli, zhodili to celé na Luckinu nevídanú predstavivosť.
Keď však za nimi pribehla už druhý raz, a teraz už aj s Edmundom, ktorý ju nasledoval do skrine a na vlastné oči sa presvedčil, že hovorila pravdu, Peter a Zuzana nemali inú možnosť, než ich zobrať vážne.
Nakoniec sa všetci štyria dohodli – pôjdu sa tam spoločne pozrieť, ale iba na chvíľku… alebo?

Utorok

V druhý deň tábora naši súrodenci objavujú pravé zázraky (aj výzvy), ktoré Narnia ponúka. Hneď ako vyšli ‘zadnými dvierkami’ skrine, zistili, že Luckin priateľ – pán Tumnus bol zatknutý. Krátko na to stretli istého pána bobra s jeho ženou – bobricou. Už asi tušíte, že to neboli len nejaké obyčajné bobry… prezradili nám, že sa musíme vydať za Aslanom, no miesto, kde sa nachádzal bolo zašifrované, a tak sme doobedie strávili mestskou hrou, vďaka ktorej sme túto záhadu vylúštili.

Streda

Viac ako polovica tábora zažitá a veru je o čom rozprávať. V stredu sme sa vydali na ďalekú cestu – za Edmundom, ktorého zajali kráľovnine tajné jednotky.
Naša snaha vyslobodiť Edmunda nás zaviedla až do kaštieľa Strážky. Tam sme v skupinách podľa veku podnikli prehliadku budovy a vo voľnom čase sme si zahrali obľúbené táborové hry.
Edmunda sa nám síce nepodarilo získať naspäť, no dostali sme informáciu o tom kde ho presunuli a už zajtra sa oddýchnutí a plní energie pustíme do záchrany.

Štvrtok

Dnes sa nám v trojfázovom boji konečne podarilo oslobodiť Edmunda! Na počesť jeho návratu sa usporiadala veľká oslava. Tancoval sa Just Dance, hral sa punisher a nechýbala ani celotáborová oblievačka. Keď sa sviežejšie počasie stále neblížilo, animátori nás vyzvali do celaskonového boja. Víťaz zostáva tajný. Petra veľmi nahnevala skutočnosť, že sme oslavovali návrat zradcu, Aslan mu to však všetko objasnil (Lk 15,11-32), no potom sa vytratil… sestry Lucka a Zuzka ho objavili až na ceste za čarodejnicou, kde im nedovolil, aby ho sprevádzali až do konca. Jeho osudom bolo totiž položiť život za obyvateľov Narnie.

Piatok

Posledný deň na záchranu Narnie sa začal tvrdým výcvikom – turnajmi. S túžbou zachrániť svet na Aslanovu počesť sme sa vydali do boja. Skupinky si zmerali svoje sily v dračom súboji, zmrazovačke, komárovi a pakobale. V posledných minútach vymýšľania stratégie sa stala neuveriteľná vec. Aslan vstal z mŕtvych! Lucku, Zuzku a našich mladších bojovníkov zobral získať posily, zatiaľ čo starší s Petrom a Edmundom začali posledný boj proti čarodejnici. Všetci spoločne sme po namáhavom boji porazili čarodejnicu a navrátili Narnii mier. Aslan korunoval našich hrdinov za kráľov a kráľovné, a aj keď sa im rozprávkový život páčil, rozhodli sa vrátiť do skutočného sveta, aby mohli aj tam prinášať “teplo”.