Rada KBS pre rodinu predstaví pastoračný materiál pre manželov

Začiatok septembra je aj časom plánovania pastoračných aktivít vo farnostiach. Prijmete túto vzácnu ponuku.

Túto pozvánku odporúčame všetkým, ktorí prijali sviatosť manželstva, alebo aspoň trochu viac chcú porozumieť, ako Pán koná vo sviatosti manželstva.

Vhodná je pre tých, ktorí by radi rozvíjali spoločenstvo manželov alebo rodín, nevynímajúc tých, ktorí chcú spoznať krásu Božieho plánu s manželmi a spolupracovať na jeho realizácii.

Foto: rodina.kbs.sk

Prijmite pozvanie na prezentáciu unikátneho pastoračného materiálu pre manželov a pozvite aj ďalších…

Foto: rodina.kbs.sk

Bratislava 31. augusta (TK KBS) Rada KBS pre rodinu pripravuje online prezentáciu Malej cesty kresťanských manželov, pastoračného materiálu pre manželov, ktorý vydalo v júni vydavateľstvo Don Bosco.

„Ak vás zaujíma, ako s publikáciou pracovať doma či na stretkách, dávame vám na vedomie, že 13. septembra 2023 od 20.00 hod. pripravujeme online prezentáciu Malej cesty. Dozviete sa, ako s materiálom pracovať a budete môcť počuť svedectvá manželov zapojených do pilotu. Tiež vám ponúkneme „ukážkovú hodinu“. Uvádza sa na facebookovom profile Rada pre rodinu.

„Vo farnostiach prichádza po čase dovoleniek a oddychu čas plánovania pastoračných aktivít, farnosti sa vracajú k pravidelným aktivitám. Chceme preto na začiatku tohto obdobia ponúknuť kňazom a aktívnym manželom vo farnostiach materiál vhodný pre formáciu manželov doma alebo na stretkách a predstaviť možnosti i formy jeho využitia. Mnohí kňazi i manželia hľadajú vhodný materiál pre prácu s manželmi. Tento materiál ponúka kvalitný obsah i kreatívnu metodiku pre prácu s manželmi až na dva roky,“ uvádza tajomník Rady.

Prihlásiť sa na stretnutie je možné prostredníctvom tohto formulára. Viac informácií je možné nájsť na stránke rodina.kbs.sk.

Malá cesta kresťanských manželov je formačný manuál pre manželov a pomôcka k mystagogickej katechéze o sviatosti manželstva. Metodológia materiálu vychádza z tzv. Manželského kréda (ktoré syntetizuje základné pravdy Cirkvi o manželstve), ktoré je následne rozobraté cez 35 obrazov. Ďalšiu časť materiálu tvoria texty z dokumentov Cirkvi, cirkevných otcov a teológov k príslušnej téme. Jeho autorom je don Renzo Bonetti a je určený pre manželov na stretká, ale aj ako inšpirácia pre kňazov na homílie, duchovné obnovy a sprevádzanie snúbencov a manželov.

TK KBS informoval Richard Kucharčík

Z archívu Rádia LUMEN – Literárna kaviareň 17. 06. 2023 – tu si môžete vypočuť predstavenie Malej cesty kresťanských manželov – novej pastoračnej publikácie (pre manželov, kňazov, pastoračných pracovníkov)