Poprad na Halovej Kame

Od piatku 21. do nedele 23. októbra bol v Humennom futbalový turnaj KAMA Východ 2022 pre chlapcov do 15 a do 19 rokov. Popradské stredisko na ňom malo zastúpenie v oboch kategóriách. Hráči boli z Oratka, aj z Veľkej.

V piatok turnaj pre nás začal slávnostnou sv. omšou o 18:00. Po nej nasledovala večera a úvodný program. V sobotu po ranných modlitbách, sv. omši a raňajkách začali zápasy.

Náš mladší tím (kategória U15) najskôr hral s Prešovom B (5:2 pre Poprad) , starší s Bardejovom (3:5 pre Bardejov).

Hneď po obede starší začali zápas s Michalovcami, ktorý nakoniec skončil 3:3. Mladší prehrali s Prešovom A 3:5. Nasledoval ťažký zápas s Košicami. Mali sme xy šancí, no zápas sa skončil 9:0 pre súpera. Ale, ideme ďalej.

Medzitým náš mladší tím hral s chlapcami z bardejovskej Poštárky. Nejaký čas bola remíza 3:3, konečné skóre bolo 5:3 pre Poštárku.

V nádhernom dueli Popradu s Humenným v kat. U19 padol doslova sekundu pred záverečným hvizdom rozhodcu vyrovnávajúci gól Humenného a tak zápas skončil remízou 2:2. Mladší tím odohral úžasný zápas s Michalovcami. Skočil 3:1 pre chlapcov spod Tatier.

Po chutnej večeri (pečené lekvárové buchty) nasledoval spoločný večerný program v hale – rôzne futbalové súťaže a beseda s hosťom. Bol ním hráč MFK Zemplín Michalovce Juraj Kotula, ktorý svoju futbalovú kariéru začínal na saleziánskych turnajoch.

V nedeľu hneď po výdatných raňajkách náš starší tím hral zápas o 5. miesto s Michalovcami. Naši chlapci hrali nádherný futbal s konečným výsledkom 6:1 pre nás.

V kategórii do 15 rokov sme tiež hrali o 5. miesto, pre zmenu s Prešovom B. Aj mladší hrali ako o život. Zápas skončil 3:0 pre Poprad.

Máme teda dve piate miesta. V mladšej kategórii bolo 8 a v staršej 6 tímov. Po našich zápasoch sme si ešte užívali skvelú atmosféru na tribúne počas finálového duelu Košice – Prešov. Na penalty nakoniec vyhral Prešov.

Po záverečnej sv. omši a vyhodnotení nás čakal slávnostný obed a balíčky na cestu. A potom vlak domov. Ďakujeme organizátorom a všetkým, ktorí sa pričinili, aby sme mohli zažiť tento skvelý turnaj. Viac podrobností aj foto je na fb stránke nášho strediska a strediska Humenné.