Dámsky filmový večer

            Svätý pápež Ján Pavol II. opisuje ženu a jej ženského génia v svojom apoštolskom liste Mulieris Dignitatem ako vnímavého, citlivého, štedrého a materinského. Ženy sú nitkami, ktoré spájajú spoločnosť; sme tými, ktoré udržiavajú život a rozvíjame ho v iných. Máme silu zrkadliť Božiu lásku iným. Potrebujeme sa navzájom, pretože nedokážeme robiť všetko samy, a ak nemáme blížnych, ktorých by sme mohli milovať, nemôžeme nasledovať Pánovo najväčšie prikázanie. Potrebujeme sa zaujímať a starať o stav duše svojich priateľov, ich plány a trápenia, povzbudzovať tých okolo seba, aby nachádzali radosť v utrpení, pozdvihovali skleslé srdcia a neochvejne sa držali svojho povolania.

            Chceli by sme vytvoriť takýto priestor a čas v našom oratku aj počas Ženských filmových večerov, na ktoré sú pozvané všetky ženy. Je to pozvanie vytvoriť „atmosféru vzájomnej srdečnosti, súladu a sympatie“, ktorú túžil ponúknuť don Bosco vo svojom oratóriu. Je to pozvanie pocítiť radosť zo zdieľania s ostatnými, radosť zo vzájomnej blízkosti našich ženských sŕdc, radosť z toho – byť len tak spolu. Radosť vykúzli aj to, keď váš šalát chutí ostatným žienkam, keď sa rozdelíme o tortu, čo ostala zo synčekových narodenín alebo keď zdieľame tipy ako naaranžovať dušičkové vence. Aj prijaté pozvanie je dostatočným darom pre ostatných.

            Milé žienky, zo srdca Vás pozývame na ďalší filmový večer, nechať sa pohladiť po duši. Filmovú šnúru sme odštartovali romantikou vo filme Pýcha a predsudok s Keirou Knightley a pokračovať budeme 13. novembra v podobnom austenovskom duchu s Kate Winslet vo filme Rozum a cit. Veľmi sa na Vás tešíme!                 M. Slovíková

fbt