Oratkovská štedrá večera

Písal sa 23. december 2022, keď vonku jemné nebeské slzy obmäkčovali návaly snehu, zatiaľ čo za múrmi popradského oratória sme my – saleziáni, animátori a prípravkári, začali s obmäkčovaním našich sŕdc. Predvianočnú duchovnú obnovu o pokore obohatil svojou prednáškou don Maťo Kačmáry, ktorého slová v tichu silencia hrali v našich vnútrach.

Čas nemoty prerušili až spoločné slová svätého ruženca a následná svätá omša, na ktorú sa už pridali aj naši novici, no predovšetkým slovenský provinciál don Peter Timko a český provinciál don Martin Hobza. Nás mladých svojou prítomnosťou povzbudili a zároveň previedli k ďalšiemu bodu programu – k samotnej štedrej večeri, ktorú po náročnej príprave podávali naši najčerstvejší vysokoškoláci. Bobaľky a kapustnica z ich vlastných rúk. Aby toho nebolo málo, v svojej kuchynke si pre nás upiekli aj jedno kolednícke číslo.

Zábava pokračovalala súťažnými úlohami, ktoré mali zmerať sily štyroch súperiacich skupín. Popri tom sme postupne odhaľovali aj tajomné dary, ktoré v posledných dňoch pribudli pod oratkovským stromčekom. Unášaní príjemnou atmosférou sme sa však zrazu ocitli na konci tejto tradičnej no nádhernej akcie, obohatení na tele, srdci i duši.

Viac fotiek nájdete TU!