Jedenásta nedeľa v cezročnom období

 Pondelok  17.6. — Féria
 Utorok  18.6. — Féria
 Streda  19.6. Sv. Romualda, opáta Ľubovoľ. spomienka
 Štvrtok  20.6. — Féria
 Piatok  21.6. Sv. Alojza Gonzágu, rehoľníka Spomienka
 Sobota  22.6.  Sv. Pavlína Noly, biskupa; Sv. Jána Fišera a Tomáša Morusa, mučeníkov, biskupa; Preblahosl. Panny Márie v sobotu; Ľubovoľ. spomienky
 Nedeľa 23.6. 12. nedeľa v cezročnom období Slávnosť

Prihlášky na prímestský tábor a birmovanecký tábor

sú k dispozícii do konca júna, alebo skôr do zaplnenia miest. Nájdete ich na našom webe – na stiahnutie (TU – https://salezianipoprad.sk/letne-tabory-2024/).

Zbierka školských pomôcok

Do pozornosti dávame oznam Katolíckej charity, ktorá vyhlasuje zbierku školských pomôcok. Prebieha v čase od 15.6.-15.9.2024. Viac sa dozviete cez plagátik vo výveske, alebo na stránke: https://caritas.sk/

Záver školského a pastoračného roka

bude v našej farnosti budúcu nedeľu 23.6.. Poďakujeme pri sv. omšiach za uplynulý školský rok a poobede o 14:00 sa stretneme na Kvetnici – pri saleziánskej chate na pikniku. Pozývame zvlášť stretkárov, rodiny, prvoprijímajúcich i birmovancov, skrátka každého, kto zvládne cestu na Kvetnicu. Pokúsime sa niečo si opiecť, podeliť o niečo dobré, podebatovať i zahrať.

Ďakujeme

Všetkým, ktorí darovali svoje sily, čas a prostriedky na prípravu primícií. Nech Pán odmení každého a dá mu pocítiť svoju dobrotu a blízkosť.

Po primičnej sv. omši

je pohostenie pripravené pre všetkých účastníkov, nech sa páči. Oslovení hostia budú mať pripravený obed v reštaurácii Prestige a všetci ostatní na farskom dvore. Primiciantovi bude možnosť zablahoželať po obede.

—  oznamy s odkazmi a ďalšie:

 • Primičná slávnosť. Primičná sv. omša je v túto nedeľu 16.6. o 10:00. V prípade technických možností bude slávnosť streamovaná cez YouTube kanál saleziáni poprad. Na svätú omšu pozývame všetkých farníkov, pretože ide o mimoriadnu slávnosť celej farnosti.. Hoci v kostole budú rezervované miesta pre rodinu, kňazov, asistenciu a účinkujúcich, z jednej a druhej strany kostola budú obrazovky aj s ozvučením. Budú pripravené lavičky a môžete si priniesť aj svoje pútnické stoličky. Čo sa týka parkovania, domácich prosíme, aby parkovali doma.
 • Sprievod s asistenciou pôjde z domu primicianta na Scherfelovej o 9:30.
 • Medzinárodný Deň otcov – sa oslavuje 3. júnovú nedeľu – tento rok je to 16.6.. Všetko najlepšie, ockovia! K tomuto sviatku je pripravený vzadu v kostole obraz „Boh Otec“. Z jeho druhej strany je posolstvo, ktoré nám odkrýva túžbu Nebeského Otca. Nech sa páči, môžete si ho zobrať do svojich príbytkov.
 • 90. výročie založenia mesta Svit. Slávnostná sv. omša a koncert Miroslava Dvorského bude 28.6. od 18:00. Sv. omšu celebruje o. biskup Mons. František Trstenský.
 • Letný gospelový festival v Šuňave bude 30. júna. Viac info na plagáte vo výveske alebo na stránke: https://www.zajazerom.sk/
 • Birmovka bude 19.10. v konkatedrále v Poprade. Tento termín sa týka tých, ktorí budú pripravení –  záverečná v jednotlivých mesiacoch od júna do októbra je v bodoch, ktoré sme poslali mailom.
 • Úplné odpustky v roku vďačnosti (100. výročie príchodu saleziánov na Slovensko). Podmienky pre ich získanie nájdete TU.
 • Modlitbový apoštolát v júni (TU – na celý rok – úmysly Svätého Otca a biskupov na Slovensku):
  • Vo farnosti: Za tých, ktorí prijali alebo prijmú sviatosť kňazstva, ale aj za nové povolania do kňazstva i zasväteného života.
 • Vtip (ako vznikajú medzinárodné konflikty): Platí, že 20=22? Na Slovensku nie, ale v Anglicku áno. Započúvaj sa: 20 is 20too.