Fašiang 2023

Praskanie starého filmu a blikajúci countdown. Po čísle 1 však nezačalo zdrcujúce sci-fi, ale slávnostné slávenie eucharistie pod strechou Kaplnky Márie Pomocnice Kresťanov. V laviciach by ste videli to najlepšie od popradských saleziánov, teda pokiaľ by ste ich pod maskami rozpoznali.

Zábava sa rozbehla po sv. omši, keď sme sa prezlečení za svoje obľúbené MOVIE postavy vybrali naprieč najrôznejšími filmami a seriálmi. Keď sme už ako tak vedeli, na ktorých televíznych staniciach sa nachádzame, začalo prvé tanečné kolo, kde sme sa všetci roztancovali a rozspievali. Takýto večer a spacáky patria jednoznačne k sebe a o tom sme sa presvedčili na prvej hre. Skupinky sa snažili v spacákoch čo najrýchlejšie (rôznymi spôsobmi) prechádzať pomedzi kolky.

Žiadna movie night sa ale nezaobíde bez poriadnych snackov a rýchleho občerstvenia. Vyhladovaní sme si teda pochutili na skvostnej večeri a program mohol pokračovať. Každý z nás predviedol svoje tanečné kreácie v ďalších tanečných kolách. A čo tak napodobniť filmový plagát a natočiť trailer? Presne to bola posledná organizovaná aktivita večera, ktorú okrem iného hodnotila aj odborná porota. Odmenou bol sladký dezert v podobe waflí.

Po niekoľkých ďalších otočkách prišla najočakávanejšia chvíľa celého fašiangu, vyhlásenie kráľa a kráľovnej. Po celovečernom hlasovaní si túto poctu vyslúžili Martin Hvizdoš a Mária Sykorová. Tohto roku pribudla aj kategória najlepší tanečník a najlepšia tanečníčka. Víťazstvo si hravo vytancovali Lukáš Nahálka a Žofia Muchová. A tak nastala časť, kedy už tanca nebolo konca.

Ďakujeme tímu, ktorí fašiang pripravoval a všetkým zúčastneným, špeciálne našim velickým kamarátom, ktorí sú neoddeliteľnou súčasťou fašiangu v oratku.

Viac fotiek nájdete -> TU (zvyšok už čoskoro) Fotil: Samuel Hvizdoš, Člověk a Víra