Brigáda pod strechou orlovne

Na rozhraní leta a jesene, v sobotu 23.9. 2023, sa o 9:00 stretlo na dvore kostola 25 brigádnikov – chlapcov, birmovancov a chlapov. Celkom slušná sila, ktorá už vie niečím aj pohnúť.

Podarilo sa vytvoriť atmosféru povzbudenia, že nežijeme iba pre seba, ale vieme urobiť niečo aj pre spoločné dobro, či pre iných – toto je veľmi liečivé – lebo to pomáha oslobodzovať sa od vlastných predstáv a od pohodlnosti.

Pod taktovkou členov hospodárskej rady sa časť pustila do upratovania kostola a časť do vypratávania pôjdu orlovne. Materiál zozbieraný v štýle, že raz sa to určite zíde, dostal dnes bodku. Staré drevo sa zišlo na kope v očakávaní premeny na teplo, rozbité škridle naplnili plošinu nákladného auta a mnoho drobností približne asi 10 multikár.

Týmto sme ušetrili trochu peňazí, ktoré budeme potrebovať na opravu krovu a výmenu strešnej krytiny, no najdôležitejšie je, že budova bude môcť slúžiť bez premoknutých stien a stropov mladším i starším farníkom.

Na obed sa podarilo práce prerušiť dobrou pečenou klobásou. Poobede už zostali iba tí s najlepšou kondičkou. O 15:00 sme mohli práce ukončiť. Zostalo iba zopár drobností – aj pre iných :-)

Milé mamy a manželky, ďakujeme, že ste chlapov pustili do práce a do spoločenstva ku kostolu. Ak prišli domov trochu unavení a zaprášení, tak to preto, lebo naozaj hrdinsky pracovali.