27. nedeľa v cezročnom období (3.10.2021)

Pondelok4.10.Sv. Františka AssiskéhoSpomienka
Utorok5.10.Sv. Faustíny Kowalskej, pannyĽub. spomienky
Streda6.10.Sv. Bruna, kňazaĽub. spomienky
Štvrtok7.10.Ružencovej Panny MárieSpomienka
Piatok8.10.—-Féria
Sobota9.10.Panny Márie v sobotu, Sv. Jána Leonardiho, kňaza, Sv. Dionýza, biskupa a spoločníkov mučeníkovĽub. spomienky
Nedeľa10.10.28. nedeľa v cezročnom období Slávnosť
  • Charitatívna zbierka pre Kubu vyniesla 879,89 eur. Na kostol prispeli Bohu známi dobrodinci sumou 300 eur. Všetkým darcom vopred srdečné Pán Boh odmeň.
  • Minulú nedeľu sme začali duchovnú obnovu farnosti pre manželov, rodičov a dospelých. Témy a záznam z tejto obnovy si môžete pozrieť na našej stránkeO mesiac (24.10. o 15:00) pokračujeme ďalším stretnutím. Ďakujeme tým, ktorí sa zapojili i zapoja.
  • Ponuku v rámci roka rodiny si môžete rozšíriť tromi stretnutiami programu s názvom „Amoris pre manželov“, ktoré budú v októbri. Presnejšie info nájdete na plagátiku vo výveske, alebo na stránke www.amoris.sk
  • Dnes – v 1. nedeľu v mesiaci (3.10.) je o 14:00 pobožnosť 1. nedele.
  • Úmysly na sv. omše na december budeme zapisovať na fare v utorok medzi 15:00 – 17:00. V ďalšie dni bude ešte možnosť v sakristii kostola.
  • V októbri sa v kostole budeme modlievať ruženec každý deň o 18:00 na úmysly našej farnosti i vaše osobné úmysly. Spoločnou modlitbou sv. ruženca môžeme získať aj úplné odpustky za splnenia potrebných podmienok. V rámci roku rodiny pozývame v jednotlivé dni viesť modlitbu ruženca rodiny, v piatok skupiny detí a mladých a v soboty členov ružencového spoločenstva. Prosíme, aby ste sa zapísali do zoznamu na nástenke pri vstupe do kostola.
  • Budúcu nedeľu 10.10. bude stretnutie prvoprijímajúcich a rodičov o 16:00 na svätej omši (pre tých, ktorí nebudú na sv. omši doobeda) a pokračovať budeme o 16:45 stretnutím v kostole a v orlovni.
  • Sv. omše na budúci týždeň zostávajú v súčasnom režime:

 Pre plne zaočkovaných budú sv. omše – bez obmedzenej kapacity:

cez týždeň o 18:30 okrem soboty  a v nedeľu o 9:30, 11:00 a 18:30 (povinnosť očkovania sa nevzťahuje na deti do 12 rokov). Bude však potrebné zapísať sa pri vchode do kostola, alebo sa prihlásiť cez našu webovú stránku.

Sv. omše pre nezaočkovaných – sú s obmedzenou kapacitou vo vnútri kostola do 20 ľudí:

budú o 12:00 od utorka do piatku (sv.omša v sobotu o 12:00 nie je), – na tieto sv. omše sa treba zapísať pri vstupe do kostola.

Na sv. omše sobotu o 18:30 a v nedeľu o 7:00 a 8:00 – bude tiež možnosť prihlásiť sa cez našu stránku salezianipoprad.sk v časti sväté omše, alebo sa priamo zapísať pri vstupe do kostola.

Povzbudzujeme vás, aby ste využili pre ľahšiu organizáciu prihlasovanie sa cez našu webovú stránku. Pre zjednodušenie stačí, ak sa za rodinu resp. spoločnú domácnosť registruje jeden člen + počet osôb, s ktorými sa zúčastní na sv. omši. Pozor na údaje, aby sa ku konkrétnemu menu zadával ten istý mail a telefónne číslo bez chyby (pri chybe vznikne problém a registrácia sa nedokončí).

Sv. omše v nedele o 9:30 sú vysielané na našom Youtube kanáli: Saleziáni Poprad.

Ďakujeme, za vzájomnú ohľaduplnosť a za pomoc pri dezinfekcii lavíc po sv. omšiach.