24. nedeľa v cezročnom období (12.9.2021)

Pondelok13.9.Sv. Jána Zlatoústeho, biskupa a učiteľa CirkviSpomienka
Utorok14.9.Povýšenie sv. KrížaSviatok
Streda15.9.Panny Márie SedembolestnejSlávnosť
Štvrtok16.9.Sv.: Kornela, pápeža a Cypriána, biskupa, mučeníkovSpomienka
Piatok17.9.Sv. Róberta Belarmína, biskupa a učiteľa CirkviSpomienka
Sobota18.9.Panny Márie v sobotuľub. spomienka
Nedeľa19.9.25. nedeľa v cezročnom období Slávnosť
 • Srdečne ďakujeme všetkým, ktorý ste prijali pozvanie na otvorenie pastoračného roka. Vďaka vašej ochotnej spolupráci, veľkodušnosti i prítomnosti sa podaril pekný Farský deň. Vo vchode do kostola nájdete ešte informačné listy s ponukou života a fungovania našej farnosti.
 • Z rozhodnutia Konferencie biskupov Slovenska sa (dnes) 12. septembra 2021 o 15:30 na dvanásť minút rozoznejú zvony katolíckych kostolov na celom Slovensku z príležitosti príchodu Svätého Otca Františka.
 • Príprava prvoprijímajúcich začína v túto nedeľu (12.9.). O 16:00 je sv. omša pre rodičov a prvoprijímajúcich (,ktorí neboli doobeda na sv. omši). Po nej o 16:40 pokračujeme v kostole prípravou na 1. sv. prijímanie.
 • Prihlášky na prípravu k 1. sv. prijímaniu teda k plnej účasti na svätej omši (pre tretiakov a starších) i na birmovku (od ukončeného 6.-teho ročníka) ešte nájdete na stolíku pri vstupe do kostola alebo na našej web-stránke v časti pastorácia.
 • Pre žiakov prvého stupňa, máme pripravené zošity „Malý misionár“, do ktorých si môžu nalepiť každú nedeľu obrázok z nedeľného Evanjelia. Môžete si ich vyzdvihnúť v sakristii kostola.
 • Úmysly na sv. omše na október a november sú už zapísané. Na december budeme budeme zapisovať až v utorok 5.10..
 • Pozor zmena: Sv. omše na Slávnosť Panny Márie Sedembolestnej v stredu 15.9. budú o 7:00 – nie o 12:00 ako bolo vyhlásené (pre nezaočkovaných) a o 18:30 (iba pre zaočkovaných). V tento deň je v konkatedrále v Poprade odpust.
 • Budúci týždeň budú jesenné kántrové dni, v ktorých budeme ďakovať za úrodu. Záväzný je jeden deň, ktorý budeme v našom kostole sláviť v piatok.
 • Pozor zmena odchodu autobusu: Na stretnutie so Svätým Otcom odchádzame 15.9. o 0:30 od budovy fary. (Velické nám. 1.) Autobus je už obsadený. Príspevok na autobus je 17,- eur. Zo Šaštína sa vraciame poobede po skončení sv. omše. Prosíme, aby ste mali vytlačené potvrdenie o registrácii na podujatie – bez toho vás nepustia do sektorov a tiež občiansky preukaz.

Všetci sa dobre pripravme, aby táto návšteva priniesla hojný úžitok pre celé Slovensko.

Registrácia ďalších OTP – záujemcov o účasť na návšteve je už uzavretá. Pre tých, ktorí to stihli, budú potrebovať potvrdenie o testovaní. Otestovať sa môžete v pondelok medzi 13:00 – 16:00 v budove Katolíckej univerzity – v Poprade. Testy sú zdarma – s možnosťou dobrovoľného príspevku.

 • Sv. omše na budúci týždeň budú v novom režime:

 Pre plne zaočkovaných budú sv. omše – bez obmedzenej kapacity:

cez týždeň o 18:30 okrem soboty  a v nedeľu o 9:30, 11:00 a 18:30 (povinnosť očkovania sa nevzťahuje na deti do 12 rokov). Bude však potrebné zapísať sa pri vchode do kostola, alebo sa prihlásiť cez našu webovú stránku.

Sv. omše pre nezaočkovaných – sú s obmedzenou kapacitou vo vnútri kostola do 20 ľudí:

budú o 12:00 od utorka do piatku, – na tieto sv. omše sa treba zapísať pri vstupe do kostola. (sv.omša v sobotu o 12:00 už nebude)

Na sv. omše sobotu o 18:30 a v nedeľu o 7:00 a 8:00 – bude tiež možnosť prihlásiť sa cez našu stránku salezianipoprad.sk v časti sväté omše, alebo sa priamo zapísať pri vstupe do kostola.

Sv. omše v nedele o 9:30 sú vysielané na našom Youtube kanáli: Saleziáni Poprad.

Ďakujeme, za vzájomnú ohľaduplnosť a za pomoc pri dezinfekcii lavíc po sv. omšiach.

(Aktuálne usmernenia na: https://automat.gov.sk/poprad )

 • Krátky list otca biskupa:

Milí bratia a sestry!

Uplynulé tri roky prebiehal v našej diecéze pekný projekt s názvom Diecézna škola viery. Uviedol ho blahej pamäti biskup Štefan Sečka. Chcel ním pozdvihnúť úroveň viery v diecéze a vytvoriť možnosť aj na praktické diskusie. Do veľkej miery sa to, vďaka Bohu, podarilo.

Týmto vás chcem poprosiť, aby sme venovali pozornosť aj štvrtému, poslednému ročníku v tomto projekte, a to biblickým otázkam. Vaši kňazi vám oznámia miesta a čas prednášok o Svätom písme. Pozývam vás už vo štvrtok 16. septembra na zvyčajné miesta diecézy a prajem vám, aby ste počas prednášok aj diskusií načerpali čím viac nových vedomostí aj horlivosti za Sväté písmo, ktoré je významným zdrojom duchovného života.

+Mons. Ján Kuboš, diec. Administrátor

Pre našu farnosť je najbližším miestom konkatedrála v Poprade.

Termíny: 16.9., 21.10., 18.11. 2021, 20.1., 17.2., 17.3. a 18.5.2022

Ohlášky: Sviatosť manželstva chcú prijať Peter Chovanec a Denisa Vojtaššáková obaja z farnosti Poprad – Veľká; Podobne Erik Bretz zo Štrby a Lívia Bizubová  z farn. Poprad – Veľká.Za snúbencov    sa modlime a ak by niekto poznal nejakú prekážku, nech ju oznámi na farskom úrade.