20. nedeľa v cezročnom období (15.8. Slávnosť Nanebovzatie Panny Márie)

Pondelok16.8.Sv. Štefana UhorskéhoĽub. spomienka
Utorok17.8.Féria
Streda18.8.Sv. HelenyĽub. spomienka
Štvrtok19.8.Sv. Jána Eudesa, kňazaĽub. spomienka
Piatok20.8.Sv. Bernarda, opáta a učiteľa CirkviSpomienka
Sobota21.8.Sv. Pia X., pápežaSpomienka
Nedeľa22.8.21. nedeľa v cezročnom období – Slávnosť
  • Na stretnutie so Svätým Otcom pripravujeme do Šaštína púť na 15.9.. Prosíme záujemcov, aby sa zapísali do zoznamu v sakristii. Tiež je potrebné, aby ste sa osobne zaregistrovali cez stránku, kde nájdete aj podmienky: https://registracia.navstevapapeza.sk/sk/registracia/sastin/ Ak by to robilo niekomu ťažkosť, treba to povedať v sakristii kostola, kde sa dá nahlásiť po sv. omši resp. na fare.
  • Od organizátorov stretnutí so Svätým Otcom v Šaštíne, v Košiciach a v Prešove trvá prosba s ponukou zapojiť sa do dobrovoľnej služby či už pri parkovaní alebo v sektoroch. Viac info s možnosťou prihlásiť nájdete na linku:        https://www.navstevapapeza.sk/sk/dobrovolnik.
  • Slovenská katolícka charita organizuje od 1.6. do 15.9. zbierku školských pomôcok, pre deti z rodín s finančnými ťažkosťami. Aké pomôcky sa zbierajú môžete nájsť na stránke https://caritas.sk/zbierka-skolskych-pomocok-2021/. Priniesť ich môžete na zberné miesto, alebo aj na faru.
  • Sv. omše budúci týždeň od pondelka 16.8. budú v zmenenom režime podľa aktuálnych Covid- usmernení. Ide o zmeny v počtoch vzhľadom na očkovanie.

Večerné sv. omše o 18:30 budú iba pre plne zaočkovaných – bez obmedzenej kapacity.

Sv. omše od utorka do soboty budú o 12:00 s možnosťou aj pre nezaočkovaných, avšak  s obmedzenou kapacitou – 30 miest vo vnútri kostola, pričom je možné rezervovať si miesto do kostola cez náš web (odkaz sväté omše), ale sa pri vstupe do kostola zapísať do zoznamu.

V nedele budú sv. omše v takomto režime:

7:00 a 8:00 aj pre nezaočkovaných s kapacitou do 30 ľudí s tým, že bude potrebné zapísať sa pri vstupe do kostola, ale sa dá aj rezervovať sv. omšu na cez náš web v odkaze sväté omše. 5 miest je zvlášť rezervovaných pre rodinu, ktorá má v daný termín zapísaný úmysel sv. omše (teda netreba sa prihlasovať vopred).

o 9:30, 11:00 a 18:30 iba pre plne zaočkovaných (nevzťahuje sa pre deti do 12 rokov).

Sv. omše online pokračujú v nedele o 9:30 na našom Youtube kanáli: Saleziáni Poprad.

Ďakujeme za vzájomnú ohľaduplnosť a za pomoc pri dezinfekcii lavíc po sv. omšiach.

(usmernenia podľa: https://korona.gov.sk/wp-content/uploads/2021/08/covid-automat_signalizacny-system_4v1.pdf )