ŽELEZNÝ ANIMÁTOR

V nedeľu 15.8 sa skoro ráno naši animátori vybrali na tvrdú cestu za zocelením. Po celom roku venovaniu sa mládeži si pre zmenu práve pre nich vysokoškolskí animátori pripravili poriadne “tvrdú” akciu.

Prvé, čo bolo preverené, bola ich kondička, výdrž, odhodlanie a zmysel pre orientáciu, keď boli zo Svitu a Šuňavy poslaní do cieľa ich destinácie pešo. Cesta na Liptovskú Tepličku pod silnou žiarou slnka bola únavná, no napokon všetci trafili.

Ako druhé prišla na rad samotná duša, ktorej sa dostalo očistenia počas prednášky a silencia duchovnej obnovy.

Neminula ich ani brigáda, po ktorej táto chata vyzerala ako nová. Nekonečné umývanie, kosenie, prášenie a zametanie sa s nimi tiahlo celé doobedie.
Skupinky boli však v noci poslané do terénu, aby rozlúštili šifru nočnej hry.

Lesom sa brodili aj počas vojny a svoje atletické schopnosti využili pri turnajoch, ktoré nemohli chýbať. Rovnako tak ani strategická hra “6452”, kedy si animátori skúšali získať mestá v ďalekej budúcnosti. Batérie, elektrina, vojaci alfa, beta a mnoho iných vymožeností.

Nezničila ich ani úloha pripraviť si obed ako za straých časov. Spoločnými silami zabili sliepku, pripravili ju, vykopali metrovú jamu, do ktorej nahádzali horúce kamene a lopúchy, aby sa zabalené mäso mohlo pod tlakom zeminy opiecť. ,,Nikto sa neotrávil, takže to bolo super.” – účastníčka FeA

Zocelení na duchu, tele i myšlienkach sa v stredu poobede pobrali spoločne domov, šíriť radostnú zvesť a nové poznatky ďalej do sveta.