Príprava v roku rodiny

V našej farnosti sa pripravujeme prostredníctvom duchovných obnov (1x za mesiac), ktoré sledujú 10 tém – z exhortácie Amoris laetitia. Sú to krátke príhovory Svätého otca, pápeža Františka a manželov, ktorí sa delia o svoju skúsenosť prežívania sviatosti manželstva. Kňaz k nim povie komentár. Nezabúdame, že iniciátorom manželstva nie sú muž a žena, ale Boh, ktorí ich volá do spoločenstva a krásnej cesty s Ním do plnosti života, ktorý sa objavuje tu na zemi a naplno žije až v nebi. súčasťou obnov je možnosť adorácie i sviatosti zmierenia. Duchovné obnovy prenášame cez Youtube “Saleziani Poprad”.

Foriem a ponúk je určite viac. No táto naša je aj na budovanie spoločenstva farnosti.

Rada pre rodinu pri Konferencii biskupov Slovenska (KBS) vypracovala bohatú ponuku, ktorá môže pomôcť farnostiam, spoločenstvám i rodinám prejsť peknou prípravou až k vrcholu Roka rodiny (26.6.2022)… a možno aj ďalej.

Ak máte chuť objavovať a rásť, nech sa páči:

Svetové stretnutie rodín (SSR) Svetové stretnutie rodín v Ríme (22. – 25. jún 2022) bude tohto roku v multicentrickej forme, stretnutia v Ríme sa zúčastní 2000 delegátov z celého sveta, ale všetky rodiny sú pozvané k sláveniu udalosti so svojimi biskupmi a kňazmi na diecéznej a farskej úrovni. Pápež František pozýva biskupov a kňazov k príprave i sláveniu zvlášť 26. júna 2022.

Pripájame niekoľko pastoračných nástrojov, ktoré môžu byť nápomocné pre kňazov vo farnostiach – v príprave i organizácii samotných stretnutí:
Prípravné katechézy – možno použiť v rodinách, spoločenstvách, online alebo naživo. Zverejňujeme v mesačných intervaloch.

Ku každej katechéze pripravujeme:7 námetov pre nedeľný príhovor kňaza
Titulky pre videá z Rímskej diecézy
7 videí slovenských kňazov – po Veľkej Noci bude na našom YouTube kanáli

Obraz M. I. Rupnika Toto tajomstvo je veľké – vo verzii pre tlač.
Ponúkame slovenský preklad katechézy, ktorá je vhodnou pastoračnou pomôckou v príprave na sviatosť manželstva, ale i pre katechézu manželov o sviatosti manželstva.

Hymna svetového stretnutia
Originálna talianska verzia bude onedlho otitulkovaná, nájdete ju čoskoro na našom YouTube kanáli.

Ak by ste radi podporili vznik audio nahrávky, ktorá by mohla pomôcť najmä amatérskym zborom ale aj propagácii podujatia, kontaktujte nás e-mailom.

Dokumenty Cirkvi. Pri príležitosti X. SSR Spolok sv. Vojtecha publikuje: Nedávny List pápeža Františka manželom v darčekovom vydaní – vhodný na katechézu manželov i snúbencov i ako darček – vyjde koncom marca.

Do konca februára bude dostupná 6. dotlač exhortácie Gaudete et exsultate, z ktorej vychádza téma SSR – Rodinná láska – povolanie a cesta svätosti.

Ďalšie tipy na organizáciu diecéznych a farských stretnutí rodín nájdete: V Usmerneniach i Pastoračnom Kite, ktorého preklad KBS pripravuje.

V relácii TV LUX Doma je doma s témou Diecézna príprava na Svetové stretnutie rodín zo dňa 14. februára o 17.30.

Dikastérium pre laikov, rodinu a život zavŕšilo projekt 10 videí Amoris laetitia. Katechézy sú nadčasovým nástrojom pre formáciu celých rodín (spolu s deťmi) vo farnosti.

Všetky symboly SSR v tlačovej (vektorovej podobe) i ďalšie informácie a aktuality nájdete na stránke www.svetovestretnutierodin.sk
Formácia
Prinášame ponuku formačných programov určených pre kňazov, aktívnych manželov, odborníkov, ktorých cieľom je formácia v oblasti teológie manželstva a rodiny a pastorácie rodín. Formácia kľúčových osôb môže napomôcť rozvoju farskej pastorácie rodín. Pozývame k účasti a k propagácii dvoch slovenských programov: Diplom v rodinnej pastorácii & Master v teológii manželstva a rodiny
Komunikačné nástrojeRada KBS pre rodinu spustila niekoľko sietí a nástrojov, aby tak mohla byť nápomocnou v pastoračnej starostlivosti o rodiny,
konkrétne:Infomail Rady KBS pre rodinu  Facebook Rady KBS pre rodinu YouTube Rady KBS pre rodinu