Predstavovanie popradských saleziánov

Pokračujeme v predstavovaní a dostávame sa už do polovice našej popradskej komunity saleziánov. Na rad prichádza Peter, o ktorom ako prvé prezradíme motto, ktorým sa v živote riadi. Je to stará známa veta – trpezlivosť ruže prináša. Je to veru pravda, mali by sme každý mať trpezlivosť so sebou i s druhými. Úprimne šťastným ho robí to, že patrí Pánovi a môže všetko obetovať za mladých.

Jeho obľúbený citát zo Svätého písma je z Matúšovho evanjelia: “Ja som s vami po všetky dni až do skončenia sveta.” (Mt 28,20) Pripomína mu, že Pán je stále s ním, že nikdy nie je sám. To si môžeme pripomenúť aj my. Kedy si Peter uvedomil, že ho volá Pán? Pri jeho prvých duchovných cvičeniach. Bolo to po maturite v auguste 1987. Potom išiel na vojnu. a po nej rok a pol pracoval v bani. V marci 1991 nastúpil k saleziánom do Žiliny.

Zážitok s mladými, na ktorý rád spomína, súvisí so sviatosťou zmierenia. Raz pri spovedaní mladých bolo počuť zo spovednice smiech. Jeden sa ma opýtal či si pri spovedi rozprávame vtipy. Vysvetlil som mu, že to je radosť z nového života.