Mikuláš v kostole vo Veľkej

Možno neviete, ale v našom kostole je Mikuláš stále. Je na obraze na bočnom oltári vpravo. Práve preto si môžeme dovoliť, aby na jeho sviatok sme ho privítali v našom kostole osobne :-) Počuli sme totiž, že pravidelne nestíha a na niektorých miestach musí prísť už oveľa skôr. Ktovie, čo je na tom pravdy. Isté je, že dnes má aj veľkú konkurenciu v podobe rozličných napodobnenín a metúcich dedkov Mrázov, či amerických konkurentov.

Našťastie vo Veľkej ho už niektoré deti vedia rozoznať a tie, ktoré chcú tento sviatok osláviť tak, ako sa patrí, prídu v deň spomienky na sv. Mikuláša aj do kostola. Učíme sa, že raz budeme spolu v nebi aj s Mikulášom, že ak chceme iných obdarovať, najprv musíme sami dobro do srdca prijať a aby dobro rástlo, tak ho musíme aj rozdávať.

Tento rok rok Mikuláš zavítal aj ku starším, ktorých prekvapil a povzbudil. Pripomenul im, že v nebi sa spieva a preto je veľmi dobré, že v našej farnosti máme zbor vytrvalých spevákov. Dokonca sa medzi nimi našli aj noví – začínajúci. Práve sa chystali na ekumenický koncert, ktorý býva vo Veľkej každý rok a nesie názov Posolstvo Vianoc.

Malých v kostole i veľkých na zbore Mikuláš potešil aj balíčkom, aby radosť nechýbala nikomu. Dúfajme, že radosti a pokoja bude v našich srdciach dosť i pre druhých.

Mikulášovi pomáhali tento rok Dávid Kundrát, Evička Lesíčková a Klára Karkozsková a rodinky, ktoré nenechali všetky starosti na neho samého. Veď spolupracovať s nebom sa oplatí :-)