Duchovná obnova v Liptovskej Tepličke

Popradskí animátori sa po dlhej karanténnej pauze vybrali na obľúbenú chatu na Liptovskej Tepličke. Užili si nielen spoločný čas plný zábavy, ale aj duchovnú obnovu.

Obnova sa konala v dvoch termínoch, z piatka na sobotu (11.9-12.9) a zo soboty na nedeľu (12.9-13.9). V oboch prípadoch bol však program približne rovnaký. Večer po príchode na chatu si mladí zahrali spoločenské hry – Osobnosti, Mestečko Palermo, Carcassonne… Okrem toho si vychutnali večer s gitarami, s hudbou a spevom. Neskôr sa všetci vybrali prejsť a pomodliť sa ruženček. Jasná obloha im spríjemňovala prechádzku a pohľad na ňu po modlitbe  rozprúdil množstvo debát ( Vedeli ste, že pri pohľade na hviezdy sa vlastne pozeráte do minulosti ? Alebo ktorá bodka na oblohe je Venuša ?). Večer zakončili krátkou adoráciou.

Ráno po príjemnom budíčku (vďaka Paľovi P.) deň odštartovali výbornými raňajkami a kakaukom (a trochu slaným čajom, ale o tom inokedy, druhá várka bola oveľa lepšia!). Po prednáške strávili kvalitný čas ticha s Pánom.

Teplička ponúka zažiť naozaj iný svet. V srdci prírody si animátori oddýchli, podrástli vo viere a načerpali sily do ďalšieho animátorského fungovania, ale aj do osobného života.