Dievčenská chatovačka

Dievča so silnou osobnosťou, plná odvahy a túžby po slobode. Lesy sú jej domovom, kôn a šípy jej spoločníkom. 25.2 2023 sa dievčatá z oratka vybrali k princeznej Meride na návštevu do jej kráľovstva.

Pri spoločnej večeri sa ale kráľovská rodina pohádala. Merida sa nahnevala tak až roztrhala plátno jej rodiny – ich puto. Dievčatá sa rozhodli túto situáciu spolu s rozhorčenou Meridou vyriešiť, a to zmenou jej matky. Navštívili čarodejnicu, ktorá im dala tip, ako na to. Dievčatá priniesli potrebné suroviny a spoločne upiekli zázračný koláčik.

Večer najodvážnejšie dievčatá prešli tajomnou cestou. Vypočuli si starú legendu o kráľovstve a štyroch bratoch. Keď sme sa zobudili do sobotňajšieho rána nikto neočakával, že koláčik nezmenil Elinorino správanie, ale premenil ju na medveďa. Ale Merida s dievčatami sa nezľakli a mali vôľu to napraviť! Bola to náročná úloha – cestou sa vyhýbali rôznym nástrahám a hrozbám a snažili sa vypátrať, ako prelomiť kúzlo.

Spoločnými silami sa im to nakoniec podarilo zistiť. Po spoločnej svätej omši Merida a jej matka zošili plátno, prelomili kliatbu a ich puto tak opäť obnovili. ,,Ak chceš zmeniť osud váš, potrhané puto zviaž.”

Všetky fotky nájdete TU.