Čo všetko sme zažili uplynulý víkend?

V čase pôstu sa mnohí ľudia zriekajú rôznych vecí. V oratku tomu nie je inak, určite sa však „nepostíme“ od víkendových akcií, ktorých bolo aj na konci minulého týždňa požehnane.

Čo všetko sme robili a kde všade sme boli?

Naše najpočetnejšie stretko Povstalci strávilo noc z piatka na sobotu v priestoroch oratka a ich zážitky určite stoja za to. Svedčí o tom aj samostatný článok, ktorý k tejto akcii vznikol, prečítať si ho môžete TU.

Na našej chate na Kvetnici sa stretli účastníci Školy pre Animátorov (ŠpA) z rôznych kútov východného Slovenska. Nielen miesto konania kurzu je dôkazom výraznej popradskej stopy: mladých animátorov z východu – medzi nimi dvaja chalani a dve baby z oratka, ako aj dve dievčatá z Veľkej – sprevádzal kurzom tím štyroch školiteľov, ktorý vedia náš direktor don Ľuboš Stebnický SDB a patrí doň aj náš starší animátor Marko.

Naše ďalšie stretko Repasované knedliky, ktoré je – veríme, že – plné budúcich nových animátorov, si to zas namierilo počas víkendu do hlavného mesta, kde si pre nich animátori pripravili skutočne adrenalínový program.

No a počas Kvetnej nedele sa hŕstka odvážlivcov nenechala odradiť výrazne nepriaznivým počasím a absolvovala vo Vysokých Tatrách krížovú cestu s „prvkami skutočnej obety“. Keďže si účastníci odtrpeli poriadnu zimu, absentujúcu fotodokumentáciu im výnimočne odpustíme :)

tb