Chatovačka stretka Povstalci

Minulý víkend sa naši chalani zo stretka Povstalci vybrali na vojenskú základňu rímskych jednotiek (Saleziánsku chatu na Kvetnici).

Na ceste sa museli vyhýbať kartáginským špiónom, ktorí na nich mohli číhať. Po úspešnom príchode na chatu ich čakal nabitý a dobrodružno-poučný program. Večer statočne získali správu, ktorú prísne strážili Kartáginci.

Po prvej noci sa chlapci s plnými silami vybrali na výpravu, počas ktorej sa naučili založiť oheň, nájsť vhodné miesto pre ohnisko, bezpečne ho opustiť alebo ako sa celkovo správať v lese. Po turistike sa naši Rimania vrátili a čakal ich zaslúžený a chutný obed, ktorý pre nich ochotne pripravil náš animátor – Ondrej. Ani sa nenazdali a prišiel večer, keď tu zrazu z nenazdajky Kartáginci uniesli troch našich vojakov. Hneď ako to zistili ostatní, ihneď sa vybrali hľadať svojich unesených priateľov. A podarilo sa. Nezvestných našli a spokojne sa mohli vrátiť naspäť do základne, kde ich čakal táborák, pri ktorom chlapci bojovali so strachom, teda pripravovali sa na skúšku odvahy. Po nej už všetci len spokojne spali vo svojich posteliach. Cez tento spoločne prežitý čas nás samozrejme sprevádzali motlitby a sväté omše.

Prišla nedeľa a našich rímskych bojovníkov čakal posledný boj proti Kartágincom, v ktorom naši bojovníci dobýjali územie. Po následnej svätej omši a po chutnom obede sa chlapci pustili do záverečného upratovania celej základne (chaty), no a po nej sa vrátili do oratka. Veríme, že si naši zverenci medzi sebou otužili svoje priateľstvá a taktiež sa spoločne opäť niečomu priučili.

Animátor Povstalcov