Pozývame Vás na kňazskú vysviacku saleziána Jána Bendíka. Kňazské svätenie príjme z rúk otca biskupa Mons. Mareka Forgáča v sobotu 20.6.2026 o 14:30 v Kostole sv. Jána Bosca u saleziánov v Prešove. Vodičov prosíme, aby zaparkovali pri Kauflande.
V stredu 24.6. sa uskutoční Duchovná obnova pre ASC, rodičov a dospelých. Začíname zamyslením o 17:30, po ktorom bude nasledovať adorácia a možnosť sv. zmierenia. Sv. omša bude o 19:30.
V piatok 26.6. bude záverečné maxistretko o Narnii a zároveň ukončenie Oratkovského roka. Pozývame všetkých stretkárov. Začíname o 15:00.
V piatok 26.6. o 18:00 bude mať u nás v Oratku primičnú sv. omšu Ján Bendík. Po nej sa uskutoční krátka prezentácia kultúry Izraela a svätých miest.
Budúci víkend 26.-28.6. sa uskutoční Duchovná obnova animátorov spojená s animátorskými skúškami a prijatím nových animátorov. Link na prihlásenie nájdete v animátorskej skupine.
V utorok 30.6. o 19:15 vás pozývame na Adoráciu vďaky za školský rok. Sv. omša bude o 18:30
Pozývame všetkých mladých na Národné stretnutie mládeže v Poprade P26, ktoré sa bude konať 31.7-2.8. Prihlásenie prebieha prostredníctvom on-line formuláru https://narodnestretnutiemladeze.sk/prihlasovanie-p26/ . Prihlasovanie je do konca júna.
Budúci týždeň upratuje skupina žien Zuzky Hvizdošovej.
V stredu 10.6. pozývame všetkých animátorov na animátorskú stredu – poslednú tento školský rok. Začíname presne o 17:30, ale oplatí sa prísť aj trochu skôr.
Budúcu sobotu 13.6. sa bude pokračovať s výkopovými prácami v Oratku pre altánok a úpravou horného ihriska. Pozývame hlavne mužov a chlapcov. Samotná výstavba altánku a rekonštrukcia vstupného schodiska je zatiaľ pozastavená kvôli chýbajúcim vyjadreniam pre stavebný zámer. Robíme všetko preto, aby práce mohli byť ukončené v priebehu prázdnin.
Od štvrtka do nedele budú prebiehať duchovné cvičenia žien – myslime na nich v modlitbách.
Pozývame Vás na kňazskú vysviacku saleziána Jána Bendíka zo Spišskej Soboty, ktorý bol dlhoročným animátorom v Oratku. Kňazské svätenie príjme z rúk otca biskupa Mons. Mareka Forgáča v sobotu 20.6.2026 o 14:30 v Kostole sv. Jána Bosca u saleziánov v Prešove. Pre lepšiu organizáciu dopravy a pohostenia Vás prosíme o vyplnenie dotazníka: https://forms.gle/axoK75V5hkkDpW7P6 do 21.6.
Túto sobotu 30.5. bude plánovaná brigáda v Oratku. Pozývame hlavne mužov a chlapcov. Prioritou bude pripraviť terén pod altánok.
V stredu 3.6. sa uskutoční MC Matelko so sv. omšou o 9:00 a možnosťou sv. spovede.
Pozývame Vás na kňazskú vysviacku saleziána Jána Bendíka zo Spišskej Soboty, ktorý bol dlhoročným animátorom v Oratku. Kňazské svätenie príjme z rúk otca biskupa Mons. Mareka Forgáča v sobotu 20.6.2026 o 14:30 v Kostole sv. Jána Bosca u saleziánov v Prešove. Pre lepšiu organizáciu dopravy a pohostenia Vás prosíme o vyplnenie dotazníka: https://forms.gle/axoK75V5hkkDpW7P6 do 11.6.
Na pobytový tábor sa nám podarilo získať pár miest na navyše. Ak viete ešte o niekom, kto by chcel ísť, nech sa prihlási čím skôr.
Chceme poďakovať všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom pričinili k priebehu Dňu Panny Márie Pomocnice kresťanov na Kvetnici.
Zajtra, v sobotu 23.5., vás srdečne pozývame na Deň Panny Márie Pomocnice., ktorý sa uskutoční na saleziánskej chate na Kvetnici. Začneme sv. Omšou o 12:00, po ktorej bude nasledovať pohostenie vo forme guľúšu a sladkých dobrôt, ktoré môžete priniesť na spoločný stôl. Pripravený je program pre deti, mladých, dospelých a aj celé rodiny.
V nedeľu 24.5. poobede sa uskutoční stretnutie mladých, ktorí sa pripravujú na animátorstvo. Začíname o 14:30.
V stredu 27.5. pozývame všetkých dospelých, rodiny a saleziánov spolupracovníkov na duchovnú obnovu. Zamyslenie začne o 17:30, po ňom bude nasledovať tichá adorácia a možnosť sviatosti zmierenia. Sv. omša bude o 19:30.
Budúcu sobotu 30.5. bude plánovaná brigáda v Oratku. Pozývame hlavne mužov a chlapcov. Prioritou bude pripraviť terén pod altánok.
Pozývame Vás na kňazskú vysviacku saleziána Jána Bendíka zo Spišskej Soboty, ktorý bol dlhoročným animátorom v Oratku. Kňazské svätenie príjme z rúk otca biskupa Mons. Mareka Forgáča v sobotu 20.5.2026 o 14:30 v Kostole sv. Jána Bosca u saleziánov v Prešove. Pre lepšiu organizáciu dopravy a pohostenia Vás prosíme o vyplnenie dotazníka: https://forms.gle/axoK75V5hkkDpW7P6 .
Prihlasovanie na letné tábory sa nám už naplnil. Berieme už iba náhradníkov. Ak svoje dieťa prihlásite ako náhradníka, príspevok za tábor uhraďte až vtedy, keď dieťa bude prijaté na tábor.
Tento víkend sa uskutoční Girls´ day pre dievčatá a duchovná obnova mladých – prosíme vás o modlitby za tieto dve podujatia.
Vzhľadom na počasie sa sobotňajšia brigáda v Oratku posúva na iný termín. Predpokladaný najbližší termín je 30.5.
V stredu 20.5. sa uskutoční MC Matelko so sv. omšou o 9:00. Pozvané sú všetky mamičky s deťmi. Vzhľadom na ochotu niektorých mamičiek stretnutia MC Matelko budú bývať každý týždeň v stredu o 9:00. Sv. omša s možnosťou sv. spovede bude však bývať každé dva týždne.
V sobotu 23.5. vás srdečne pozývame na Deň Panny Márie Pomocnice. Začneme sv. Omšou o 12:00, po ktorom vás pozývame na obed. Po ňom bude nasledovať program pre rodiny a hry pre deti a mladých. Program môžete obohatiť vašimi dobrotami.
Pri príležitosti sviatku Panny Márie Pomocnice vás pozývame modliť sa deviatnik. Tento rok vám ponúkame dva typy. Prvý, spoločný pre celé Slovensko, nájdete na našej webovej stránke, prípadne Facebooku. Na Instagrame nájdete druhý typ, ktorý spočíva v plnení jednoduchej úlohy každý deň. O svoje zvládnutie úlohy sa potom môžete podeliť zaslaním príspevku do komentárov spolu s fotkou.
V nedeľu 24.5. poobede sa uskutoční stretnutie mladých, ktorí sa pripravujú na animátorstvo. Začíname o 14:30.
Prihlasovanie na letné tábory sa nám pomaly už plní. Prímestský tábor je už naplnený. Pár miest je ešte k dispozícii na pobytový tábor: https://forms.gle/RhAJmmJttTExCis6A
Budúci týždeň upratuje skupina žien Katky Petrenčíkovej.
Cez víkend sa uskutoční duchovná obnova animátorov. Prosíme vás o modlitby
V stredu 18.3. sa uskutoční Materské centrum Matelko. Začíname sv. omšou o 9:00.
V stredu 25.3. pozývame všetkých dospelých, rodiny a saleziánov spolupracovníkov na duchovnú obnovu. Zamyslenie začne o 17:30, po ňom bude nasledovať tichá adorácia a možnosť sviatosti zmierenia. Sv. omša bude o 19:30.
Dnes 20.3. sa po sv. omši o 19:30 uskutoční v Oratku animovaná krížová cesta, ktorú si pripravili pre vás mladí. Pozývame vás všetkých stráviť čas v modlitbe a zamyslení nad obetou lásky Ježiša Krista.
Dnes 27.2. sa po sv. omši v Oratku uskutoční mládežnícky večer pre 9. ročník ZŠ a starších. Je pripravený film s diskusiou. Vzhľadom na neskorý záver bude možné v Oratku aj prenocovať.
Vzhľadom na jarné prázdniny bude Oratko zatvorené a nebudú bývať ani sv. omše. Tento čas využijeme na dokončenie prác v Oratku spojených s chodbou a sakristiou, na prípravu letných táborov a iných podujatí, ktoré nás čakajú v nasledujúcom období.
V piatok 13.3. pozývame chlapcov a dievčatá do Oratka na miestne kolo kalčetového turnaja. Najlepšie dvojice postúpia na celoslovenský turnaj. Bližšie informácie budú zverejnené na našom webe.
Zo soboty 14.3. na nedeľu 15.3. sa uskutoční nocovačka mladých, ktorí sa chystajú na animátorstvo. Súčasťou bude aj nedeľná sv. omša. Bližšie informácie dostanú mladí do WhatsApp-ovej skupiny.
Počas pôstu pred sv. omšou o 17:30 budú bývať krížové cesty animované rôznymi skupinami. Pozývame vás na túto modlitbu ako jednu z foriem prípravy na Veľkú noc. Ponúkame vám tiež možnosť krížových ciest v nedeľu v prírode. O konkrétnom mieste a čase vás budeme informovať prostredníctvom oznamov v strediskovom WhatsApp-e.
Aj tento rok sa uchádzame o Vaše 2 percentá, ktoré využívame na prácu s deťmi a mládežou. Tento rok je viacej možností ako venovať podiel svojej dane. Dokopy ide až o 7 percent, ktoré môžete rozdeliť medzi svojich rodičov a rôzne organizácie. Viac nájdete na https://salezianipoprad.sk/darujte-2-percenta-pre-mladych/ .
Dnes niektorí z našich miništrantov odišli na celoslovenské stretnutie miništrantov do Žiliny. Myslime na nich v modlitbe.
V stredu 25.2. sa uskutoční Materské centrum Matelko. Začíname štandarde o 9:00 sv. omšou.
V stredu 25.2. pozývame všetkých dospelých, rodiny a saleziánov spolupracovníkov na duchovnú obnovu. Zamyslenie začne o 17:30, po ňom bude nasledovať tichá adorácia a možnosť sviatosti zmierenia. Sv. omša bude o 19:30.
V piatok po sv. omši sa uskutoční večer mladých pre 9. ročník a vyššie. Je potrebné do pondelka cez formulár zahlasovať o svojej preferencii – na výber je športový večer (bedminton) alebo filmový večer s možnosťou prenocovania. Formulár nájdete na linku https://forms.gle/jLZ8vPmvtp3uHbyB8.
Počas pôstu pred sv. omšou o 17:30 budú bývať krížové cesty animované rôznymi skupinami. Pozývame vás na túto modlitbu ako jednu z foriem prípravy na Veľkú noc.
Minulý týždeň sa uskutočnila brigáda, kde sa urobila reorganizácia sakristie a upratovacieho skladu. Urobili sa tiež prípravy pre novú podlahu v chodbe k miestnostiam a v sakristii. Keďže niektoré práce si vyžadujú dlhší čas, prosíme o strpenie.
Aj tento rok sa uchádzame o Vaše 2 percentá, ktoré využívame na prácu s deťmi a mládežou. Tento rok je viacej možností ako venovať podiel svojej dane. Dokopy ide až o 7 percent, ktoré môžete rozdeliť medzi svojich rodičov a rôzne organizácie. Viac nájdete na https://salezianipoprad.sk/darujte-2-percenta-pre-mladych/ .
Budúci týždeň upratuje stretko dievčat Dobré jedlo.
Od štvrtka 12.2. do nedele 14.2. prebiehajú Duchovné cvičenia vysokoškolákov -zverujeme ich do vašich modlitieb.
V stredu 18.2. pozývame všetkých animátorov a mladých na Duchovnú obnovu. Začíname o 17:30.
Aj tento rok sa uchádzame o Vaše 2 percentá, ktoré využívame na prácu s deťmi a mládežou. Tento rok je viacej možností ako venovať podiel svojej dane. Dokopy ide až o 7 percent, ktoré môžete rozdeliť medzi svojich rodičov a rôzne organizácie. Viac nájdete na https://salezianipoprad.sk/darujte-2-percenta-pre-mladych/ .
Budúci týždeň upratuje skupina žien Zuzky Hvizdošovej.
Túto sobotu 7.2. sa v priestoroch Oratka uskutoční Fašiang. Začíname sv. omšou o 17:00. Je možné sa ešte stále prihlásiť.
V nedeľu 8.2. sa o 14:30 uskutoční stretnutie prípravkárov, ktorí sa chystajú na animátorstvo. Predpokladaný koniec bude okolo 18:00.
V stredu 11.2. pozývame všetky mamičky s deťmi na MC Matelko. Začíname tradične sv. omšou o 9.00, po ktorej bude možnosť sv. spovede a výmeny skúseností s ostatnými mamičkami.
V stredu 11.2. bude Animátorská streda, na ktorú pozývame všetkých animátorov. Začíname o 17:30.
Od štvrtku 12.2. do nedele 14.2. sa uskutočnia Duchovné cvičenia vysokoškolákov a mladých pracujúcich. Zverujeme ich do vašich modlitieb.
V sobotu 14.2. sa uskutoční v Oratku brigáda mužov. Hlavným cieľom bude prerobiť sakristiu, aby nevyzerala ako sklad. Budú sa však robiť aj iné práce. Začíname o 8:00.
Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili akýmkoľvek spôsobom do osláv dona Bosca a podporili toto celovíkendové podujatie od slávnostnej sv. omše až po Don Bosco Show a pohostenie v Oratku. Na dobrovoľnom príspevku sa vyzbieralo takmer 1100 €, nefinančný dar v podobe pohostenia v nedeľu večer tvoril približne 240 €. Všetkým patrí srdečná vďaka.
Energie a voda za posledný kvartál nás stáli 1109 €. Na činnosť a chod Oratka v mesiaci január ste venovali 385,5 €. V týchto číslach sú zarátané aj príspevky, ktoré ste venovali počas posviacok príbytkov. Na splatenie strechy ste venovali 280 €. Pán nech odmení vašu štedrosť voči saleziánskemu dielu v Poprade.
Saleziáni spolupracovníci venovali 800 € ako výťažok z Plesu priateľov dona Bosca na splatenie strechy. Zvyšných 5 210 € sme vyčlenili z ročného rozpočtu Oratka, čím sa nám podarilo splatiť celý dlh za strechu. Chceme sa ešte raz srdečne poďakovať všetkým, ktorí prispeli, mnohí aj z posledného, na tento projekt.
Aj tento rok sa uchádzame o Vaše 2 percentá, ktoré využívame na prácu s deťmi a mládežou. Tento rok je viacej možností ako venovať podiel svojej dane. Dokopy ide až o 7 percent, ktoré môžete rozdeliť medzi svojich rodičov a rôzne organizácie. Viac nájdete na https://salezianipoprad.sk/darujte-2-percenta-pre-mladych/ .