Adventné vence

26.11.2022

Po troch rokoch sa znova podarilo vo farnosti (v orlovni) vytvoriť peknú atmosféru okolo výroby adventných vencov. Niečo cez 50 párov šikovných rúk sa vystriedalo od 15:00 do 18:00 pri stoloch s vetvičkami, ozdobami a rôznymi pomôckami, aby si si pripravili adventný veniec, ktorý bude každému doma pripomínať, že je čas prípravy na 2. príchod Ježiša i na oslavu Jeho narodenín.

Všetko sme začali modlitbou a požehnaním, aby toto stretnutie upevnilo radosť v príprave na Vianoce a posilnilo vzťahy v našej farnosti. Nech všetci vnímajú, že nežijeme iba pre seba, ale sme ochotní deliť sa o čas a dobro, čo máme.

Ďakujeme p. Jankovi Kokoruďovi, jeho veselej rodinke a Paťovi Budzákovi, ktorí sa pripravili dostatočné množstvo čečiny i podkladov na vence Veru, bez nich by to také pekné nebolo. Tiež ďakujeme tímu z pastoračnej rady, ktorý vytváral rodinnú atmosféru prijatia a radosti. Bolo to vnímať aj cez napečené koláčiky a chutné nápoje, no hlavne úsmev a láskavé slová.

Tieto adventné vence sme potom v nedeľu pri svätých omšiach požehnali, aby nám pomáhal príhovor Cirkvi, ktorá nás spája do spoločenstva – jednej veľkej Božej rodiny.

Ak by ste si chceli pozrieť ako bolo, nech sa páči tu, cez album tohto podujatia.

DVsdb