3. pôstna nedeľa

 • Liturgický prehľad
 Pondelok 21.3. — Féria
 Utorok 22.3. — Féria
 Streda 23.3. — Féria
 Štvrtok 24.3. — Féria
 Piatok 25.3. Zvestovanie Pána Slávnosť
 Sobota 26.3. — Slávnosť
 Nedeľa 27.3.4. pôstna nedeľa (Nedeľa Laetare) Slávnosť
 • Každý deň okrem piatka sa modlievame ruženec za mier vo svete a koniec vojny na Ukrajine. Krížové cesty sa modlievame v piatok o 17:50 a v nedeľu – dnes o 14:00.
 • V piatok (25.3.) je Slávnosť Zvestovanie Pána. Sväté omše budú ráno o 7:00 a večer o 18:30. Táto slávnosť nám pripomína začiatok ľudskej prirodzenosti Ježiša a jeho podobnosti s nami. Tak isto nezmerateľnú a nedotknuteľnú hodnotu života každého človeka. Na stolíku pri východe z kostola si môžete zobrať brožúrku Krížová cesta nenarodených detí. Pobožnosť tejto krížovej cesty je venovaná utrpeniu rodín nenarodených detí.
 • Oznam z Farskej charity Poprad – Veľká: Znovu je aktuálna pomoc pre ukrajinské rodinky. Konkrétne: jarná obuv – poltopánky, botasky, detská obuv. Prosíme očistené, nositeľný stav!!! Tričká s krátkym rukávom, pyžamá – nositeľný stav, pracie prášky, aviváže, čistiace prostriedky. Zbierka bude v ORLOVNI . Pondelok – Streda: 18.00-18.30, Štvrtok: 09.00-10.00. ĎAKUJEME, FCH Poprad-Veľká.
 • Budúcu nedeľu (27.3.) v prípade priaznivého počasia bude krížová cesta o 14:30 vonku. Stretneme sa pri kostole. Pôjdeme na “Turničku”. Pozývame aj rodiny s deťmi i mladých.
 • Aktuálne usmernenia z KBS vzhľadom na  slávenie svätých omši a bohoslužieb:

1. V kostoloch zostáva v platnosti nosenie respirátorov. Táto povinnosť však neplatí pre ženícha a nevestu pri sobáši. 
2. Všetky ostatné pandemické obmedzenia boli odvolané. Preto je možné vrátiť sa k používaniu sväteničiek a k znaku pokoja.
3. Kostol môže navštevovať každý, bez ohľadu na zaočkovanie či testovanie.
4. Boli celkom zrušené počtové obmedzenia veriacich na bohoslužbách.
5. Sväté prijímanie je možné rozdávať do úst aj do rúk: kňazi nech rešpektujú slobodné rozhodnutie jednotlivých veriacich. Na farskej úrovni sa dá dohodnúť taký spôsob, aby prijímala najskôr jedna, a následne druhá časť veriacich, a zobral sa tak ohľad na ochranu zdravia zraniteľných.
6. Dôležitou je naďalej duchovná príprava a nevyhnutnou pre prijatie Eucharistie je vždy posväcujúca milosť, čo je nevyhnutné veriacim náležite pripomínať v katechéze.

Slovenskí biskupi zároveň veriacich povzbudzujú k obnoveniu aktívnej, pravidelnej účasti na bohoslužbách. (teda už nie je dišpenz od účasti na svätej omši).

 • Pozvanie na duchovné spojenie so Svätým Otcom. Na slávnosť Zvestovania Pána dňa 25. marca 2022 zasvätí Svätý Otec František Rusko a Ukrajinu Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie. Akt zasvätenia sa uskutoční o 17.00 v Bazilike sv. Petra v Ríme. V tomto čase sa v kostole duchovne pripojíme modlitbou krížovej cesty.
 • Zmena času bude z 26. na 27. marca. Budeme vstávať o hodinu skôr.

—-

Rôzne:

 • Synoda o synodalite Cirkvi. Článok k tejto téme nájdete aj so závermi z predošlých tém na našej stránke salezianipoprad.sk (TU). Modlime sa a hľadajme. Skúsme dať dokopy odpovede na otázky poslednej témy (tu si môžete stiahnuť).
 • Modlitba za život a mier: Modlitba dieťaťa za pokoj vo svete.  Deti sa modlia ruženec – do našej výzvy na modlitbu ruženca za pokoj a mier sa zapájajú farnosti, školy a rodiny na celom Slovensku. Stále je dôležitá modlitba detí, zapojte sa. V kostole sa modlievame ruženec každý večer o 18:00 a v piatok o 17:50 krížovú cestu. V nedeľu sa modlievame krížovú cestu o 14:00. Po nej je pôstna katechéza.
 • Diecézny administrátor v piatok 25.3. v Katedrále sv. Martina v Spišskej Kapitule bude sláviť o 17.00 svätú omšu s adoráciou za pokoj na Ukrajine a v Rusku a tak sa duchovne spojí s modlitbami Svätého Otca. Všetkých pozýva k spoluúčasti modlitbou i obetou.
 • Rok Amoris Laetitia a stretnutie rodín v Ríme. Do pozornosti dávame materiály na prípravu svetového stretnutia rodín, ktoré bude v Ríme od 22.-26.júna. Hymnu na toto stretnutie si môžete vypočuť i pozrieť tu. Materiály pre prípravu – na stiahnutie sú tu.  Alebo niečo z praxe z manželskej „dielne.
 • Pôstny vtip: „Pán doktor, ja priberám na určitých miestach.“ – „No, tak na tie miesta nechoďte.“