3. nedeľa v cezročnom období (23.1.2022)

  • Liturgický kalendár
Pondelok24.1.Sv. Františka Saleského, biskupa a učiteľa CirkviSpomienka
Utorok25.1.Obrátenie sv. apoštola PavlaSviatok
Streda 26.1.Sv. Timoteja a Títa, biskupovspomienka
Štvrtok27.1.Sv. Angely MericiĽub. spomienky
Piatok28.1.Sv. Tomáša Akvinského, kňaza a učiteľa CirkviSpomienka
Sobota 29.1.Preblahoslavenej Panny Márie v sobotuĽub. spomienky
Nedeľa30.1.4. nedeľa v cezročnom obdobíSlávnosť
  • Sväté omše a pastoračné podujatia sú podľa vyhlášky v režime OP, treba mať so sebou potvrdenie a rešpektovať službu pri vstupe. Max. počet v kostole je 100 ľudí. Presnejšie informácie si môžete pozrieť vo výveske alebo pri vstupe do kostola. Ďakujeme za ohľaduplnosť a pomoc pri dezinfekcii lavíc.
  • V dnešnú nedeľu (23.1.) je o 14:00 duchovná obnova farnosti. Dá sa prísť osobne, alebo sa s nami spojiť cez online prenos. (link je „tu“ )
  • Podobne je dnes Ekumenická pobožnosť o 15:30 v konkatedrále. Bude prenášaná aj online cez YouTube farnosti Poprad.
  • V utorok (25.1.) o 20:00 je možnosť pripojiť sa na farské stretnutie Synody o synodalite. Témou je: Vyjadrenie názoru. Tí, ktorí by sa chceli pridať a doteraz tak neurobili prosíme, aby sa prihlásili na: fara.poprad-velka@saleziani.sk (ostatným link pošleme automaticky). Alternatívou je pozrieť si video a texty doma a zaslať odpovede na mailovú adresu farnosti, alebo priamo do diecézneho centra na Spišskej kapitule. Video a texty nájdete na našej stránke v článku Synoda pre každého.
  • Budúcu nedeľu (30.1.) vás pozývame na Don Bosco Show. O 15:30 budeme vysielať na našom Youtube kanáli. V pondelok 31.1. vás pozývame na slávnostnú sv. omšu o 17:00.
  • Ešte je možné objednať si vzácnu knihu o krstiteľniciach na Spiši s Názvom Pramene večnej blaženosti. Pozrieť si ju môžete v sakristii i zapísať sa do zoznamu na objednanie. Cena knihy je 25 eur.
  • Vo výveske (alebo tu) si môžete prečítať pozvánku na DOD z Gymnázia sv. Jána Pavla II. v Poprade.

________

Ďalšie info:

  • Zájazd do Ríma spojený s návštevou Svätého Otca v nedeľu na Anjel Pána na námestí sv. Petra a v stredu na audiencii. Medzitým návšteva najvýznamnejších cirkevných a kultúrnych pamiatok Ríma. Termín: od 18. júna do 25. júna 2022, predpokladaná cena zájazdu 390 €, v cene je doprava, mestská doprava, mestské poplatky a sprievodca. ubytovanie v centre Ríma s raňajkami, 1x spoločná večera. (Podmienka – plne očkovaný. Zájazd sa uskutoční ak okolnosti dovolia.)

  • O živote, podnetoch našej farnosti a podobne o príprave na sviatosti nájde v článkoch na stránke: salezianipoprad.sk v časti Farnosť Poprad – Veľká. Sme otvorení pre pripomienky i spoluprácu.  Konkrétne pre jednotlivé sviatosti slúži „vetva“ pastorácia:

Krst

Birmovanie

Prvé sväté prijímanie

Sviatosť zmierenia