18.nedeľa v cezročnom období (1.8.2021)

Pondelok2.8.Sv. Euzébia Vercellského, biskupa, Sv. Petra Juliána Eymarda, kňazaĽub. spomienky
Utorok3.8.Féria
Streda4.8.Sv. Jána Máriu Vianneya, kňazaSpomienka
Štvrtok5.8.Výročie posv. hlavnej Mariánskej baziliky v RímeĽub. spomienka
Piatok6.8.Premenenie PánaSviatok
Sobota7.8.Sv. Sixta II., pápeža a spoločníkov mučeníkov, Sv. Kajetána, kňaza, alebo P. Márie v sobotuĽub. spomienky
Nedeľa8.8.19. nedeľa v cezročnom obdobíSlávnosť
  • Dnešná nedeľa (1.8.) je prvá nedeľa v mesiaci. (Dnes) o 14.00 bude pobožnosť prvej nedele.
  • Intencie na sv. omše do konca septembra sú už zapísané. Na október a november budeme zapisovať až od utorka 7.septembra.
  • Od 7.8. začína modlitebná príprava na návštevu Svätého Otca. Pápežské misijné dielo predkladá pozvánku na každodennú modlitbu ruženca – formou prípravy duchovnej kytice. Viac informácii s možnosťou prihlásenia si pozrite na stránke pápežského misijného diela. V našom kostole sa budeme modlievať spoločne sv. ruženec pred sv. omšou o 18:00.
  • Na stretnutie so Svätým Otcom pripravujeme do Šaštína púť na 15.9.. Prosíme záujemcov, aby sa zapísali do zoznamu v sakristii.
  • Obnova fasády orlovne a niektoré úpravy vo vnútri sa postupne dokončujú. Veľmi pekne ďakujeme dobrodincom. Vyprosujeme im všetko potrebné požehnanie.
  • Vzácna historická freska sv. Jána evanjelistu na južnej strane kostola je zreštaurovaná. Doteraz  sa podarilo na ňu vyzbierať 756 eur, Úrad Prešovského samosprávneho kraja prisľúbil príspevok 3000 eur, ešte nám chýba 3444 eur, aby sme mohli zaplatiť celú faktúru. Ďakujeme všetkým dobrodincom.
  • Letné podujatia. Uplynulý týždeň sa nám podarilo uskutočniť tábor pre birmovancov a stredoškolákov. Atmosféra bola výborná, ďakujeme za modlitby. Naďalej prosíme o modlitbovú pomoc, aby priebeh letných podujatí bol v Božích rukách a prinášal pekné ovocie. Správy a fotky z tohtoročných podujatí postupne uverejňujeme na našej stránke (salezianipoprad.sk)
  • V tento týždeň je 1. piatok i 1. sobota v mesiaci august. V piatok je sv. omša aj ráno o 7:00 a v sobotu o 7:30. Spovedať budeme pri svätých omšiach od 18:00 (okrem pondelka).