1. deň pobytového tábora

Teenagerský tábor začal vojnou medzi  dvomi talianskymi mestami Assisi a Perugia. Boj to bol krutý a napínavý a pre mesto Assisi skončil úplným fiaskom. Bojovníci, ale aj iní obyvatelia mesta boli zajatí. Medzi nimi aj František. Jeho otec ho však nenechal na pospas osudu a vykúpil ho z väzenia, čo naši mladí oslávili na stredovekej diskotéke.             

Dievčatá sa presunuli do stredovekého Assisi. Privítala ich Klára, ktorej otec akurát oznamoval dohodnuté zásnuby. Napriek jej váhaniu sa celý deň niesol v duchu svadobných príprav – pomohli sme získať krásnu látku a ušiť z nej svadobné šaty. Okrem toho dievčatá pomohli pripraviť pre Kláru prekvapenie v podobe rozlúčky so slobodou. Na konci dňa sme konečne stretli aj ženícha z Florencie. Klára však od oltára v poslednej chvíli ušla a rozhodla sa nasledovať Františka. 

Chlapci sa vydali na križiacku výpravu, z ktorej sme dostali takéto správy:

Chystá sa ďalšia križiacka výprava! Pápež zhrozený situáciou vo svätom meste zvoláva odvážne duše a posiela ich na ušľachtilú výpravu. Nejeden cnostný rytier zatúžil pomôcť a z celého európskeho kontinentu sa presúvajú zdatní vojaci. Zdatní vojaci a… skupina neskúsených, no odvážnych sedliakov, ktorí si v srdciach nesú svoj rytiersky sen. Čo všetko budú musieť prekonať, kým sa naozaj stanú rytiermi? A kto sú tí piati neznámi muži, ktorí sa večer ocitli v ich tábore? To všetko ukážu najbližšie dni.

Toto podujatie bolo podporené z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Podujatie realizovala Domka – združenie saleziánskej mládeže, stredisko Poprad.