Začnite svoj deň s poctivou kávou

Prinášame Vám prvý príklad spolupráce členov Biznis platformy exalievov a priateľov don Bosca. Ide o ponuku z projektu diBosco, ktorá rozvíja myšlienku kvalitných “direct trade” káv pod názvom diBosco, za zvýhodnené ceny.

diBosco je káva s hodnotami, nakupovaná priamo od farmárov, ktorí sú členovia sal. rodiny – najmä exallievi, spolupracovníci, rodičia saleziánov alebo podporovatelia sal. diel a priatelia dona Bosca. 

Myšlienka celej spolupráce je zjednodušiť celý proces od pestovania kávy až po jej vychutnanie. A to zredukovaním medzičlánkov v doprave a výrobe tak, aby bola dodávaná čerstvá a kvalitná káva s príbehom a na druhej strane, aby bolo možné producentom zaplatiť poctivú cenu za ich kávu. Farmárom, od ktorých sa káva priamo berie, sa tak vie zaplatiť od 2 do 8 krát viac, ako dostanú pri bežnom komerčnom anonymnom predaji kávy. Pre mnohých z nich je to v zásade obrovský rozdiel medzi živorením a slušným životom a vzdelaním pre ich rodiny. Táto myšlienka je sama o sebe dosť jednoduchá a ako taká nevznikla v saleziánskej rodine. Výnimočné je, že sa prvýkrát využíva v rámci sal. rodiny na celosvetovej a medzinárodnej úrovni. Spoločne tak máme obrovský dosah a možnosti reálne zlepšovať svet a životy ľudí popri budovaní tohto projektu. Momentálne ide o prácu v asi 10 krajinách Ázie a Európy, ale rýchlym tempom sa aj vďaka podpore saleziánov, hlavného predstaveného a veríme, že aj dona Bosca, rozšíri ďalej.

Viac o projekte “saleziánskej kávy” sa dočítate na webe www.dibosco.sk. Nižšie nájdete aj zľavový kupón s 10% zľavou a navyše ďalších 10% z tržieb pôjde na rozvoj tohto Združenia. Pre uplatnenie kupónu ho treba vpísať do poľa “darčeky a zľavy” v nákupnom košíku a kliknúť na “pridať“.

(Ilustračný obrázok zo stránky: www.dibosco.sk)