Veľkonočný výlet na Kláštorisko

Na Veľkonočný utorok bol naplánovaný oratkovský výlet v Slovenskom raji. Keďže boli sviatky bohaté nielen na duchovné zážitky, ale aj tie gastronomické, mnohí z nás túto aktivitu privítali :) Stretávka bola v Letanovciach neďaleko Letanovkého mlyna. Časť výletníkov začala výlet už na železničnej stanici v Poprade a časť sa doviezla na miesto určenia autami.

Po spoločnom zvítaní sme sa vydali v početnej skupine Prielomom Hornádu cez Kláštornú roklinu, pričom cieľom nášho putovania bolo Kláštorisko. Cestou sme obdivovali krásy prebúdzajúcej sa prírody, živých potôčikov, ale aj vodopádov, ktoré sa nám po zime prezentovali v plnej sile. Cestu nám oživili stupačky, rebríky, ale hlavne živé spoločenstvo viacerých vekových skupín nielen z popradského oratka. A nevadilo ani občasné blato či mokré topánky :)

Káštorisko nás privítalo príjemným počasím a ešte pred tým, ako by sme sa osviežili obedom z vlastných zásob, prežili sme krásnu chvíľu pri svätej omši, ktorú slávil don Paľo priamo na mieste bývalej kaplnky v pozostatkoch Kartuziánskeho kláštora.

Potom sme si schuti zajedli a debatovali v dobrej nálade. Mladších cesta nahor neunavila, preto si ešte zahrali futbal, naháňačku poprípade si našli inú zábavku, kde mohli vydať prebytočnú energiu :)

Keď sa naplnil čas, spoločne sme sa vydali po kartuziánskej ceste smerom dole na Letanovský mlyn, aby sme výlet ukončili tam, kde sme ho ráno začali.

Veríme, že si túto, už tradičnú akciu, zopakujeme aj na budúci rok. Ďakujeme všetkým účastníkom za vytvorenie krásneho spoločenstva !

Viac fotiek nájdete na tomto odkaze.