TEHLIČKA 2024 POMÁHA SALEZIÁNSKEMU DIELU V JUŽNOM SUDÁNE

Vitajte v novom 19. ročníku TEHLIČKA 2024

Drahí priatelia,

veľmi sa tešíme, že spolu s Vami môžeme už po 19-krát počas pôstneho obdobia urobiť veľa dobrého. Tento pôst pomáha naša zbierka TEHLIČKA v Južnom Sudáne. Konkrétne sestrám saleziánkam (FMA), ktoré spravujú školu Edukačné centrum sv. Bakhity, kde poskytujú vzdelávanie pre viac ako 1100 žiakov.

Cieľom je zlepšiť podmienky na vzdelávanie  vybudovaním multifunkčnej haly, ktorá by poskytla žiakom útočisko pred spaľujúcim africkým slnkom a v období dažďov pred silnými tropickými lejakmi.

tehlicky Počas nasledujúcich siedmych týždňov sa dozviete o živote detí a mladých žijúcich v tejto chudobnej africkej krajine.

tehlicky Spolu tento rok budeme putovať s našimi priateľmi z misie v Tonj, ktorým chceme touto zbierkou zlepšiť podmienky na vzdelávanie v ich škole.

tehlicky Každý týždeň Vám prinesieme novú zaujímavú tému, príbehy z misií, aktivity, úlohy, hry či výzvy. Sledujte našu stránku www.tehlicka.sk.

tehlicky Pozrite si v časti Na stiahnutie tohtoročnú brožúru, s ktorou budeme pracovať počas celého pôstu Brožúra – Tehlička

tehlicky Dolepovací plagát nájdete tu.

tehlicky Ešte vždy sa môžete zaregistrovať aj ako rodiny tu: Registrácia – Tehlička

Téma 0. týždňa: VODA – VZÁCNY DAR

V Južnom Sudáne je voda vzácna tak ako všade inde, ale tu si to ľudia uvedomujú viac. Takmer každá domácnosť musí ísť načerpať vodu do nejakej vzdialenej studne. Či už je to pitná voda, na varenie alebo kúpanie, budete musieť vziať dostatočne veľkú nádobu a prejsť 1 až 2 km, aby ste ju priniesli pešo. To vás núti bezprostredne si uvedomiť jej dôležitosť a hodnotu. Nanosiť vodu do svojich domácnosti je jednou zo základných povinností aj detí a mladých z Edukačného centra sv. Bakhity, ktorí okrem každodenných školských povinností takto pomáhajú svojím rodinám.

tehlickyZistite viac o tejto téme v brožúre, ktorú sme si pre Vás pripravili: Brožúra – Tehlička na str. 10.

tehlicky Vytvor si svoju vlastnú čističku vody. Celý návod ako postupovať nájdeš TU.

tehlicky Zadanie: Skús tento týždeň pomôcť rodičom s umývaním riadu. Počas toho ŠETRI pitnou vodou!

Mottom našej Tehličky pre Južný Sudán je DOSTAŇME ŠKOLU POD STRECHU. Zapojte sa do Tehličky a spoznávajte, učte sa a podporte zlepšenie podmienok pre žiakov v Edukačnom centre sv. Bakhity na misii v Tonj. Ďakujeme.tehlicky

zdroj. https://www.tehlicka.sk