Špeciálna pozvánka a usmernenie od 31.3.2021

Špeciálna pozvánka

Využime čas na ponorenie sa do Božej prítomnosti a daru. Syn sa úplne daruje Otcovi a nám. Potrebujeme čas a ticho, skloniť sa pred týmto darom, lebo bez neho je všetko iba pominuteľné.

Pozývame Vás zapojiť sa do online adorácie a zapísať sa najmä v piatok od 20:00 do soboty 7:30. Adorácia bude po ranných modlitbách pokračovať do 19:00. Môžete však využiť aj iné časy a prihlásiť sa. (V tomto čase cez deň bude kostol otvorený).

Nahlasovanie je na stránke s prehľadom obradov a sv. omší online salezianipoprad.sk

Kostol bude otvorený v piatok 1 hodinu po obradoch a v sobotu od 9:00 – 19:00.

Buďme však ohľaduplní a nezabúdajme, že nie je dovolené zhromažďovať sa. Toto môže byť ďalšia veľmi konkrétna obeta a pokánie pre odstránenie príčin i následkov pandémie.

Nižšie si prečítajte nové usmernenia.

Usmernenie individuálnej duchovnej a pastoračnej starostlivosti (31.3.2021)

Celý článok nájdete tu

Hlavné body pre našu farnosť:

 „Vzhľadom na epidemiologickú situáciu a opatrenia nariadené Uznesením vlády SR je možné vysluhovanie svätých omší a liturgických obradov Veľkej noci iba online formou, pričom kostoly ostávajú otvorené(podľa možnosti zabezpečenia)

PODMIENKY a USMERNENIA:

  1. je možné vysluhovanie svätých omší a liturgických obradov Veľkej noci iba online formou, pričom kostoly ostávajú otvorené. 
  2. Individuálna forma: individuálne spovedanie (vysluhovanie sviatostí), individuálny duchovný rozhovor s duchovným.
  3. ak zúčastňujúca sa osoba musí byť zdravá, a bez nariadených karanténnych opatrení a bez príznakov ochorenia na COVID- 19.
  4. vopred dohodnúť termín a miesto služby (aby nenastalo zhromažďovanie ľudí),
  5. Dodržať hygienické opatrenia. (Dezinfekcia rúk, odstup 2m, rúško resp. respirátor)
  • Pri „covidovým“ pacientom môže poskytnúť duchovnú službu iba osoba zaočkovaná s dodržiavaním všetkých hygienických opatrení.
  • V prípade, že taká osoba nie je k dispozícii, tak službu môže poskytnúť iba jeden krát zaočkovaná osoba. V tom prípade musí ísť na 14 dní do izolácie + na 8: deň absolvovať PCR test.

Buďme veľkodušní, ale aj zodpovední!

Pre spresnenie si prečítajte Celý článok nájdete tu