Národný týždeň manželstva v oratku

V uplynulých dňoch sa viacerí rodičia z popradského oratka zapojili do celoslovenskej aktivity „Národný týždeň manželstva“.

V utorok po večernej sv. omši sme pred sviatosťou oltárnou poďakovali a odovzdali naše manželstvá do rúk nášho Nebeského Otca a pod ochranu našej Nebeskej Matky.

Na sv. omši nás povzbudil direktor popradských saleziánov don Ľ. Stebnický, adorácia bola obohatená spevom a hudbou p. P. Vojtecha, veľká vďaka…

V stredu sme si spoločne pozreli krátku prednášku na tému: Pohľad muža a pohľad ženy…

Po nej sme sa spoločne zdieľali, navzájom sa obohatili a veľa sa nasmiali. :)

Vo štvrtok večer prišiel medzi nás ako hosť don Pavol Drška, ktorý nám toho o sebe veľa prezradil. Téma bola: “Prečo kňazstvo a nie manželstvo?” Vďaka naším otázkam „na telo“ sme ho tak mohli  lepšie spoznať a veľmi mu ďakujeme za jeho otvorenosť a čas… :)

V piatok si manželia počas sv. omše, ktorej predsedal P. Drška, obnovili manželské sľuby, ktoré potom potvrdili manželským bozkom. ;)

Po sv.omši sme pokračovali spoločným stretnutím, ktoré sme začali kvízom na tému „Ako dobre sa poznáme?“

Veľkým obohatením bol príchod našich vzácnych hostí – manželov Pintekovcov. Zo srdca im ďakujeme, že si našli čas a prišli medzi nás, aj keď sa to dozvedeli iba hodinu pred stretnutím! (Manželia ktorí mali pôvodne prísť, nemohli.)

Porozprávali nám, ako sa spolu zoznámili, ako to u nich doma funguje, aký je život s deviatimi deťmi… Bolo úžasné sledovať, ako jeden o druhom rozprávajú s láskou, pokojom a bolo cítiť neskutočnú jednotu medzi nimi. Porozprávali nám aj, ako sa dostali k saleziánom a čo to znamená byť saleziánom spolupracovníkom. Veľmi sme za nich vďační a ďakujeme…

Potom – pri dobrom vínku a koláčoch – sme sa aj ostatní prítomní manželia podelili s našimi príbehmi, ako sme sa spoznali a nebola núdza aj o veselé príbehy z manželského života….

Bolo nám tak dobre, že sme skončili až po polnoci… ;)

Ďakujeme všetkým, ktorí zorganizovali tento naozaj bohatý týždeň. Nech to celé prinesie bohaté ovocie. :)