Klik, cvak, príjem – sústredenie mediálneho tímu

,,Archanjel Gabriel zvestoval Panne Márii…” a tak sme my – mediálny tím oratka – začali svoje sústredenie vigílnou sv. omšou v kostole sv. Cyrila a Metoda. Touto Božou ,,náhodou” vložení pod ochranu patróna pracovníkov v komunikačných technológiách, sme mohli začať náš program.

,,Dohodnite sa na prinesení ingrediencií pomocou vašej práce pre mediálny tím,” tak znela prvá úloha, ktorá nám večer poriadne naplnila brušká.

Spokojní sme mohli začať so SWOT analýzou našej práce. Čas sme si spestrili spomínaním na staré mediálne skvosty nášho strediska.

Z neskorého včera sa rýchlo stalo skoré ráno a po dlhšom spánku sme sa prebudili spoločnou modlitbou ranných chvál. Po raňajkách sa nám prihovoril náš hosť Marek, ktorý napomáha pri mediálnej činnosti farnosti a spoločenstva v Brezne.

,,Počas krátkeho workshopu sme sa naučili, ako pridať článok na web. Už som o tom dho snívala,” vyjadrila sa účastníčka sústredenia.

Na budovanie vzájomných tímových vzťahov slúžila hra PLAGIÁTOROV a FOTOAPARÁTISTOV, pri ktorej sme okrem iného aj lepšie spoznali stránky niektorých saleziánskych stredísk.

Po záverečnom nastolení stratégie tímu, sme svoju prácu zapečatili sv. omšou, ktorú nám odslúžil don Piatrov. Slovami archanjela Gabriela sme začali aj skončili. A tak povzbudení toutou akciou pokračujeme v práci zvestovateľov na zemi a ďakujeme za umožnenie takejto akcie.