Girl’s day

8. máj, Deň víťazstva nad fašizmom. S dievčatami sme sa rozhodli využiť tento voľný deň naplno. Na náš Girl’s day prišlo viac ako 30 dievčat zo všetkých stretiek, od úplne najmenších Sovičiek, nechýbali Sedmokrásky, slečny z Dobrého jedla a samozrejme ani animátorky zo stretiek To5 a Safalátky. Dievčatá napiekli s mamičkami kopec koláčov, takže už od rána sme vedeli, že nás čaká úžasný deň.

Začali sme formalitami a spoločnou modlitbou. Neskôr sme sa rozdelili do štyroch skupiek, ktoré si vymysleli kreatívne názvy a hor sa na turnaje. Celé doobedie sa nieslo v znamení pokrikov, fandenia a hlavne skvelej nálady.

Po turnajoch sme si rozložili hamaky a slackline a oddýchli sme si. Anička nám zatiaľ urobila parádne špekačky, ktoré sme mali na obed. Po jedle sme sa znova vrhli na hamaky a slack, neskôr sme začali hrať panishera a prehadzovanú, ktorú sme hrali celé poobedie. Našu akciu sme ukončili svätou omšou, na ktorej sme sa stretli s prípravkármi a don Mirom, ktorý zastupoval chlapčenskú skupinu z Tepličky.

Bolo nám tak dobre, že nikto z nás nechcel odísť domov. Tento deň sme si veľmi užili a už sa nevieme dočkať na ďalšiu dievčenskú akciu.

Viac fotiek TU