Naši podporovatelia

Výmena okien a oprava fasády kostola sv. Jána apoštola a evanjelistu

Výška schválenej dotácie
15.744,18 €

Celkové náklady
31.488,28€

BIRMOVANIE

Birmovanie

Prihláška

Youcat

Pomôcky, usmernenia a materiály, ktoré používame v príprave. (Pracujeme na ich dopĺňaní a spresňovaní. Ak nájdeš chybu, alebo nejasnosť, ozvi sa.)

Dary Ducha Svätého

  • Pracovný zošit k Youcatu (pre birmovancov) – tu si odskúšaš doma, či rozumieš textom z Youcatu.
  • Nauč sa dobre využívať čas – koľko získavaš a koľko strácaš? Pomôcku nájdeš tu. Toto je škola disciplíny a investície do vzťahov i do budúceho života. Len ten čas má hodnotu, ktorý prežiješ z lásky k Bohu a k ľuďom.
  • Zapoj svoje sily do služby druhým. “Nik pre seba nežije a nik pre seba neumiera.” (pozri Rim 14,7-8) Dajte sa dokopy aspoň traja a zistite v čom by ste mohli pomôcť vo farnosti. (Nezabudni pomáhať aj doma! Pomôckou je zdieľaná tabuľka s ponukami, kde sa dá zapísať. No dôležité je včas sa prihlásiť. Nik Ťa nebude naháňať a nenechávaj si túto činnosť nakoniec, lebo to nemusíš stihnúť!)
  • Témy na reštart života s Bohom, na prehĺbenie a vysvetlenietu si môžeš postupne prejsť témy vhodné na naladenie srdca podľa viery. (Odporúčame ich aj Tvojim rodičom a tým, na ktorých ti záleží. Postupne ich dopĺňame.)
  • Komunikácia a čerpanie síl. Nezabudni komunikovať s Tvojimi vedúcimi počas prípravy, aby vedeli, ako sa Ti darí. Môžu Ti pomôcť robiť primerané kroky – aby si v pohode všetko stihol/la a zároveň napredoval/la naplno. Nezabúdaj – ak chceš rásť potrebuješ naplno využívať čas – aj na čerpanie síl cez modlitbu, čítanie Sv. Písma, cez štúdium Youcatu a najmä zo sviatostného života (ako sa len dá!). Potrebuješ dovoliť, aby sa do tvojho srdca dostala (a stálev ňom rástla) múdra a čistá láska – ktorá pochádza od Boha!
  • Nezabudni: Prípravu sám nikto nedá! Birmovka je príprava do dospelého a zodpovedného – krásneho života. Života naplno!
  • Na tomto mieste pribudnú ešte nejaké aktualizácie a spresnenia