Dievčenský tábor- priebežne aktualizované

Nedela 30.6. 2024

S Alicou sme vstúpili do vlaku, ktorý nás síce oneskorene zobral do Kysaku, ale prejdením brány nášho táboriska sme oficiálne vkročili do krajiny zázrakov. Spoznávali sme postavy ktoré nás budú sprevádzať celý tábor a naučili sme sa ako ako to tu funguje. Veľké aj malé sme sa rozdelili do 4 skupiniek, v ktorých spoločne budeme pomáhať  Alici dosiahnuť jej poslanie v krajine zázrakov. Spoločný čas v skupinke sme využili na zoznamovanie sa a tvorenie maskotov.

Pondelok 1.7. 2024

Zobudili sme sa, stále v začarovanej krajine, do nového rána.  Prečo tu vlastne sme?  To sme sa dozvedeli dešifrovaním orákula. Alica je jediná, ktorá krajinu zázrakov môže zachrániť pred krutou červenou kráľovnou.  Navštívili sme Klobučníka, ktorý bol trošku… švihnutý. Spoločne sme ho odkliali z času . Poobedie bolo akčné – čakala nás prvá skúška. Klobučník bol unesený do kráľovstva Červenej kráľovnej.  Odhodlané zachrániť nášho priateľa našli sme k cestu až ku krutému kráľovstvu. Potom sme si zahrali hry z dvora červenej kráľovnej. Čierne oblaky nás odohnali dovnútra a hrali sme spoločne indoorové hry.

Utorok 2.7. 2024

Klobučník, ako zajatec, musel uspokojiť Červenú kráľovnú svojimi klobúkmi. Pomohli sme mu a aj my samy sme jej vyrobili dary formou dielničiek. Alica našla v sebe odvahu, rozhodla sa stať sa tou pravou Alicou, ktorá má odkliať krajinu zázrakov. Vybrali sme sa na výlet na Jánošíkovú Baštu, skadiaľ sme získali Vorpálny meč. Vďaka nemu Alica odťala šampióna Červenej kráľovnej – draka. a prinavrátila moc Bielej kráľovne. Večer sme víťazstvo solídne oslávili- vonkajšou just dance party!

Streda 3.7. 2024
Klobučník ochorel. Kradli sme od babiek bylinkárok suroviny na lieky. Snažili sme sa ho zabaviť rôznymi spôsobmi ale nič nepomáhalo, nezdvihol kútiku úst. Spoznali sme Čas, ten nás poponáhľal pomocou súťaživých vyzývačiek. Aby sme pomohli Klobučníkovi, prosili sme Čas o chronosferu, aby sme sa mohli preniesť v čase a nájsť klobučníkov problém. Ten nám však odmietol pomôcť. Nám však na klobúčnikovi záležalo a museli sme chronsféru ukradnúť a nájsť správne kľúče na jej otvorenie. Šialený zajac sa v noci trošku hral s chronosferou a vypustil do prítomnosti čudné postavy, ktoré sme museli opätovne vrátiť do minulosti. Nato sme museli nabrať veľa odvahy.

Štvrtok 4.7. 2024

V tomto dni sme sme spoznali príbeh Bielej a Červenej kráľovnej, keď boli ešte princezné. Rozhodli sme sa pomôcť kráľovskej rodine s pečením. Pomedzi to navštívili novo- postavený Klimapark. Biela Kráľovná klamala o tom, že nezjedla posledný koláčik a zhodila to na svoju sestru. Tá od hnevu spadla a buchla si hlavu. Nasledovala duchovná obnova, čas na spoveď a rozjímanie nad klamstvom. Korunovácia Červenej kráľovnej nešla podľa plánu, koruna jej nesedela a na zakrytie škandálu získala trón Biela Kŕaľovná. Večer sme zakončili escape room, aby sme našli Klobučníkovu rodinu v minulosti, dúfajúc, že ho to rozveselí.

Piatok 5.7. 2024

Toto ráno prekvapili Klobučníka jeho rodičia a konečne sa dostal zo smutnej nálady. Túto krásnu chvíľu pokazila Červená kráľovná. Ukradla Alici chronosféru, aby ukázala všetkým pravdu o koláčiku a Bielej Kráľovnej. To spôsobilo postupné zamŕzanie všetkých postáv a Čas slabol. Zahrali sme si veľkú hru, aby sme získali Času sekundy, dokým nezastaví celý svet. Takmer všetci sme zamrzli, ale Alica dokázala Času vrátiť chronosféru. Obe kráľovné sa zmierili. Avšak Alicin čas v krajine zázrakov vypršal. Spolu s Alicou sme sa vrátili do reálneho sveta za našimi rodičmi plní dobrých spomienok z týždňa fantázie.