Chlapčenský pobytový tábor 2024 – priebežne aktualizované

Nedeľa 30.6. 2024

Naš tábor započal v nedeľu 30.6.2024 pri odchode z Popradu, kedy sme sa vybrali na planétu Astrion.

Na našej planéte sme sa rozdelili do jednotlivých frakcií (skupiniek) na základe našich schopností v ktorých chalani pokračujú celý tábor.

Už počas prvého dňa naši obyvatelia Astrionu úspešne čelili útokom nepriateľov a bránili elektrotechnické sklady.

Pondelok 1.7. 2024

Hneď z rána nás čakala smutná správa. Zomrel náš vodca Solvius a preto sme si následne museli zvoliť nového panovníka pre našu planétu. Chlapci sa preto spomedzi seba snažili pomocou vymyslených propagačných materiálov a volebných programov zvoliť jedného z nich. No to sa nakoniec nepodarilo a po voľbách vyhrala umelá inteligencia Quaya ktorá by mala byť zárukou neomylnej vlády a spoločnej prosperity našej planéty a jej poddaných.Už zo spočiatku Quaynej vlády si frakcie vyskúšali jej vládnutie na vlastnej koži, ktoré sa už koncom dňa zdalo byť akosi chaotické a spôsobilo mierny rozruch.

Utorok 2.7. 2024

Podanní začali svoj deň aktivitou, ktorá vyskúšala ich samostatnosť. Po aktivite sa bodovo najúspešnejší chalani stali vyvolenými a tak získali rôzne výhody.

V druhej polovici dňa naši obyvatelia pracovali v jednotlivých stanoviskách pričom sa museli na príkaz Quayi správať podľa predom určeného charakteru. To sa im nepáčilo a vzbúrili sa proti týmto ideologickým myšlienkam a proti Quayi, z čoho vyústil plán, ako utiecť a oslobodiť sa.

Streda 3.7. 2024

Občania sa teda po utorkovom dni rozhodli nadobro utiecť z krajiny Astrionu a tak sa oslobodiť od Quaynej vlády. Vybrali sa tajne na cestu do zasľúbenej zeme. Čakala ich zdĺhavá cesta počas ktorej sa nasýtili mannou a mohli tak plní síl pokračovať ďalej vo svojej ceste. Nakoniec sa zastavili na mieste na ktorom bohužiaľ museli čeliť problému s pitnou vodou a nájsť pre ňu správnu kombináciu minerálov. Čakal ich úspech a na tomto mieste sa teda rozhodli zatiaľ ostať.

Štvrtok 4.7. 2024

V dnešný deň, potom ako odišiel Mozián sa naši obyvatelia rozhodli hľadať pomoc späť u Quayi. Dôvodom pre toto rozhodnutie bol fakt že Quaya podľa nich vedela nájsť riešenie na každý problém. Preto postavili radar vďaka ktorému s ňou získali spojenie. Krátko na to sa však vrátil Mozián a hneď ako to zistil, prerušil spojenie s Quayou nadobro. Nasledoval čas osobného spytovania svedomia a duchovnej obnovy.Ešte v ten deň sme spoznali Jozueho ktorý nám dal dôležité informácie o tom kde sa nachádzajú Mohabitské vojská ktoré nám stali v ceste do zasľúbenej zeme. Po pokuse ponúknuť im mierovú dohodu a ich následnému odmietnutiu sa nám ich podarilo eliminovať. Jozueho v noci zajali a 12 odvážlivcov z tábora sa ho odhodlalo ísť zachrániť. Nakoniec sa im to podarilo.

Piatok 5.7. 2024

Dnes nás čakal posledný boj a zároveň posledný krok k zasľúbenej zemi. Museli sme zdolať Moabitských vojakov ktorý nám bránili urobiť tento posledný krok. Pán sa stará a tak i v tomto momente bola víťazná atmosféra takmer na dosah. Ani sme sa nenazdali a zasľúbená zem za ktorou sme celý čas putovali bola ako na dlani. Konečne sme si mohli vydýchnuť od útlaku a naplno vnímať Božiu milosť v podobe spoločného porozumenia, vytvárania nových vzťahov a spoločnej dôvere v neho.Len ver!