Dievčenský pobytový tábor (KAŽDÝ DEŇ AKTUALIZOVANÉ)

Na tomto odkaze vám budeme každý deň (vo večerných hodinách) prinášať čerstvé informácie z dievčenského pobyťáku. Kompletný fotoalbum (taktiež denne aktualizovaný) nájdete v sekcii “Galéria” alebo na tomto odkaze: https://eu.zonerama.com/salezianipoprad/Album/8596776

Pondelok

Deň prvý – Pozvanie do srdca

Milý rodič, hoci toto slovné spojenie znie viac ako romanticky, nenechaj sa oklamať. Na vlakovej stanici sme obdržali od Rayi, (miestnej strážkyne drakokamu) vážené pozvanie náčelníka do hlavného mesta nášho šesťdňového sveta, do Srdca, kde sa konala veľká slávnosť za znovovzniknutie Kumándry. Nie všetko však išlo podľa predstáv. Cesta bola pekne dlhá a strmá,(s tými vibramkami si mala pravdu mami, nabudúce si ich fakt vezmem). Oslava bola super! Prišli obyvatelia každého kmeňa a my sme prichystali chutné občerstvenie (ps došli mi sladkosti, pošli nejaké po saleziánovi). No nakoniec sme však zistili, že nie všetci obyvatelia chcú tú Kumándru (teda zjednotenie kmeňov, ktoré by prinieslo mier). Veril by si tomu? A potom sme si mysleli, že Raya má novú kamku – Namaari, ale tá nás veľmi rýchlo zradila a rozbila Rayou strážený drakokam… Všetky kmene sa na tie kúsky vrhli a tak sme horko ťažko po tvrdých bojoch zachránili aspoň jeden. S rozbitím drakokamu sa objavili drunni (strašné príšery, po ktorých útoku skamenieš (asi ako moje animátorky, keď zistili, že ma majú v skupinke)), ale neboj sa, zatiaľ som v pohode, a dokonca máme aj šancu všetko napraviť. Podľa starej legendy sme namiešali smradľavý elixír, ktorý nám pomohol nájsť Sísu – posledného draka, s ktorým stále žije nádej na záchranu sveta a môj šťastlivý návrat domov!

Utorok

Deň druhý – Stávame sa človekom

Milý rodič, dočkal si sa. Keďže Raya je veľmi nedôverčivá a s nami cestuje posledný drak na svete – Sísu, museli sme si dnes prejsť dlhý proces, ktorý mal naučiť Sísu, ale aj nás, ako byť človekom. Slušné správanie, etiketa, stolovanie, módna prehliadka, všetko, do čoho by si ma doma ťažko donútil. Keď medzi nás Sisu ako tak zapadla, vybrali sme sa hľadať prvý kúsok drakokamu. Vedeli sme, že bude v nejakej studni a pre nepriaznivosť počasia to našťastie bola tá v okolí. Tam nás však prepadla Namaari a diviaky. Spriatelili sme sa však s Bunkou, ktorá nás pred ich mečmi (a pred diviakmi) zachránila. Črep sme ale nakoniec našli a ubránili. To však nestačilo Rayi, aby plne verila Bunke, a tak  ju na konci dňa odvliekla na smrť. Pohotovostne sme využili svoje znalosti sv. Písma a pomocou jednotlivých veršov ju presvedčili, aby skúsila Bunke dôverovať.

Streda

Deň tretí – Výcvik

Milý rodič, pre nájdenie ďalšieho črepu sme dnes museli čeliť mnohým skúškam a poriadnemu výcviku a nie len fyzickému. Samozrejme, vylepšili sme svoje sily v turnajoch, a potom sme sa rovno odskúšali pri hľadaní ďalšieho črepu. Sísu nás naučila, že okrem svojich rúk a nôh musíme vedieť chrániť aj naše srdcia a duše. Absolvovali sme tak menšiu duchovnú obnovu. Navštívili nás ďalší dvaja saleziáni, aby umožnili čo najviac dievčatám stretnúť sa s Pánom Ježišom vo sviatosti zmierenia. Keď sme sa naučili brániť všetkými spôsobmi, nebáli sme sa otvoriť obyvateľom nového kmeňa, ktorý sme navštívili. Tí nás privítali s otvorenou náručou a ponúkli nám možnosť priučiť sa ich zručnostiam prostredníctvom dielní.

Štvrtok

Deň štvrtý – Odvaha

Milý rodič, dnes sme sa vybrali hľadať ďalší kúsok drakokamu do Ružomberka. Mestskú hru sme zakončili sv. omšou u sestier samaritánok. Sú to naozaj milosrdné sestry, ktoré majú seba i vody na rozdávanie. Po ceste domov nás Sísu zobrala objavovať jej novú vodnú schopnosť. Na konci dňa sa stala strašná vec. Objavili sa nepriatelia, ktorí zajali naše najstaršie dievčatá. Aj tie najodvážnejsie dievčatá smiech s príchodom tmy prešiel. Začali sme sa naozaj báť. Nazbierali sme však všetku odvahu a vydali sme sa ich zachrániť po malých skupinkách, aby sme boli nenápadné. Po dosiahnutí našich hlasových výšin sme to ale úspešne zvládli a každú väzenkyňu zachránili.

Piatok

Deň piaty – Dôverujeme

Milý rodič, dnešok bol ozaj drsný. Blato, voda, špina. Nachystajte doma práčku, čaká ju poriadna makačka. Boj o posledný črep nám najprv i napriek našej veľkej snahe nevyšiel. A vyzeralo to, že nevýjde ani na druhý pokus, keďže nás napadli druni a my sme všetci postupne kameneli, ale vložili sme všetku svoju dôveru do Namaari a našich nepriateľov, vďaka ktorým sa nám podarilo spojiť rozdelené črepy, zachránilť drakokam a s ním celý svet! Len dôvera nás mohla priniesť až sem, bez nej by sme nemali šancu. Naše víťazstvo sme oslávili televíznymi súťažami a hlavne poriadnou oslavou. Najviac bola nadšená skupinka Pranee, ktorá vyhrala celý tábor, ostatným to na radosti však tiež neubralo. A už nás okrem pobalenia domov nečaká nič namáhavé. Teším sa na posteľ! Zatiaľ ahoj :)