Deň rodiny sa aj napriek počasiu vydaril

V znamení motta aktuálneho ročníka Mama-naj povolanie sme oslávili Deň rodiny aj na sídlisku vo farnosti Poprad – Juh, ktorá toto podujatie zastrešovala. Začali sme spoločnou svätou omšou v kostole sv. Cyrila a Metoda za účasti rodín, na ktorej pán farár Benko hovoril ako prostredníctvom Božích prikázaní ochraňuje  Boh rodiny zo všetkých strán. Pokračovali sme spoločným obedom. Šikovné pani kuchárky zo Spojenej školy sv. Jána Pavla II. navarili vynikajúci guláš, na ktorom si všetci pochutnali.

Keďže počasie bolo veľmi nestále a nepredvídateľné, kultúrny program prebiehal v kostole. Najprv sa nám predstavili žiaci zo ZUŠ sv. Jána Pavla II. s krásnym vystúpením – Viktória Švagerková a Matej Chripko so sólom na akordeóne  a duo Lucia Kolumberová s Teréziou Vitkovou s hrou na priečnych flautách.

Po nich sme mali možnosť vypočuť si pôsobivý koncert kapely Brothers from another mothers, ktorú tvoria chlapci z Oratória na Juhu. Boli neskutoční a za svoj výkon si zaslúžili aj standing ovation.  Nasledovalo energické a veselé vystúpenie domácej rodinnej kapely Smaily. Zazneli overené hity, i novšie skladby, do programu krásne zapojili deti, ktoré si zapochodovali či zaspievali spolu s nimi.

Počas celého poobedia si deti mohli v stanovom mestečku splniť  hravé úlohy zamerané na rôzne povolania. Zahrali sa na murárov, tesárov či pani učiteľky. V stánku u pani bylinkárky Anky poznávali rôzne liečivé rastlinky alebo mohli ochutnať výborný čaj. 

K správnej oslave Dňa rodiny patrí samozrejme aj maľovanie na tvár, kde veľmi pekne ďakujeme Majke Šilonovej za jej nasadenie a takisto aj pani Bočkayovej s dcérou, ktoré celý čas obetovo vyrábali cukrovú vatu pre malých aj veľkých. Na záver sme mali veľké žrebovanie tomboly, kde bola možnosť vyhrať mnoho skvelých a hodnotných cien. Z radostných pokrikov bolo jasné, že výhercovia mali radosť.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa akokoľvek pridali k realizácii a podpore tohto krásneho spoločného podujatia pre rodiny. Aktívne sa zapojili mnohí ľudia a birmovanci z farnosti Poprad – Juh, farnosť Poprad – mesto, zamestnanci a žiaci Spojenej cirkevnej školy sv. Jána Pavla II., mladí, rodičia, saleziáni a saleziáni spolupracovníci z oratória Úsmev i Fórum kresťanských inštitúcii, vďaka čomu sme vytvorili jednu veľkú rodinu.

Aj napriek počasiu bolo výborne. Tešíme sa opäť o rok!

Foto z podujatia na tomto odkaze a taktiež aj na tomto linku