Deky a konzervy pre Ukrajinu

Je tu ďalšia konkrétna prosba z nášho Ústredia v Bratislave:

V týchto dňoch sme vypravili na Ukrajinu jeden kamión hlavne liekov. Snažíme sa zásobovať ľudí okolo saleziánskych komunít v Ľvove a ďalších, s ktorými sme v priamom kontakte. Najbližší piatok pôjde ďalší kamión s tovarom, ktorý sme nakúpili vo veľkom na paletách (približná cena je 50 000€). Keďže potreby sú veľké, chystáme ďalší kamión.

Preto vás prosíme, aby ste nám podľa vašich možností pomohli so zbierkou vo vašich strediskách. Každému stredisku sme pridelili presné veci, ktoré by bolo treba zbierať medzi ľuďmi – tým sa nám veľmi uľahčí celá organizácia. To znamená, že napr. 3 strediská budú zbierať tri rovnaké tovary (pozri prílohu Zbierka v komunitách) – iné nateraz nezbierame. Ak to dobre dopadne, tak o 2-3 týždne urobíme ďalšiu a vymeníme tovary. Aby to celé bolo dobre koordinované, tu sú podrobné inštrukcie:

Stredisko Poprad zbiera:

ČO? Deky, hotové jedlá v konzervách, sprchovací gél. Prosíme, aby ste nám nateraz nenosili iné veci.

KAM? Do Oratka, L. Svobodu 36, Poprad – Juh.

KEDY? Utorok – piatok 15:00-19:00 (okrem času sv. omše), v nedeľu pred a po sv. omši so začiatkom o 10:30.

DOKEDY? Do stredy 30.3. večer. Vo štvrtok doobeda sumarizácia a v piatok 1.4. odvoz do centrálneho skladu v Prešove. Vtedy tam budú preberať naše zásielky.

AKO?
1. Krabice sú najskladnejšie a preto by sme vás chceli poprosiť o balenie materiálu do krabíc (ideálne rovnakej veľkosti, napr. banánových).

2. Do krabice by vždy mal ísť iba jeden druh tovaru (napr. deky, konzervy, šampóny atď.).

3. Na každú krabicu je potrebné napísať, čo sa v krabici nachádza.


Ak by ste čokoľvek potrebovali objasniť, dá sa osobne v Oratku (Pavol Piatrov SDB), príp. poprad@domka.sk, 0904 57 57 47.