Cyklokros – prvý ročník je za nami

V sobotu 8.10. sa na Kvetnici uskutočnil prvý ročník cyklokrosovej súťaže s prívlastkom “Memoriál Artemideho Zatti”.

Na kvalitne pripravenej trati s parametrami, ktoré vyhovujú cyklokrosovým pretekom svetového pohára :) si zmerali sily jazdci v niekoľkých kategóriách. Podujatie od rána sprevádzalo nádherné jesenné počasie, dobrá nálada a odhodlanie organizátorov z radov animátorov, novicov, saleziánov SDB a saleziánov spolupracovníkov.

Po registrácii každého z jazdcov sa cca o 10:00 hod. začali samotné preteky. Cyklisti vybiehali na trať jednotlivo s niekoľko-sekundovými odstupmi.

V kategórii A-mladší chlapci a C-dievčatá sa jazdil jeden okruh, na kategóriu B-starších chlapcov čakali až dve kolá. Všetci súťažiaci sa s náročným terénom popasovali statočne, aj napriek tomu, že niektorí z nich museli siahnuť na dno svojich síl.

Špeciálnou kategóriou, ktorá sa sformovala spontánne priamo na mieste, boli Old Stars: novici, saleziáni SDB, ASC a ockovia. Väčšina súťažiach v tejto kategórii si musela však najskôr požičať športové náčinie, aby mali na čom súťažiť :)

Po napínavých a krásnych športových momentoch, ktoré sprevádzali súťaženie v každej z kategórií, nasledovalo skromné občerstvenie, dopĺňanie živín a minerálov, ktoré zabezpečoval tím profesionálnych výživových poradcov v kuchyni :)

V závere vydareného podujatia nasledovalo ocenenie víťazov na prvých 3 miestach v každej z kategórií:

Kategória A: 1. Peter Kromka, 2. Martin Barla, 3. Daniel Ambróz

Kategória B: 1. Peter Gončár, 2. Martin Rečičár, 3. Martin Valluš

Kategória C: 1. Alžbeta Barlová, 2. Katarína Gončárová, 3. Katarína Duláková

Kategória D: 1. Miroslav Slebodník, 2. Peter Šimoňák, 3. grupetto :)

Víťazom blahoželáme a ďakujeme za nádherné športové okamihy.

Veľké ĎAKUJEM patrí organizátorom (animátorom, novicom, saleziánom), ktorí deň vopred pripravili súťažnú trať a ktorí sa aj počas pretekov starali o ich dôstojný priebeh, saleziánom spolupracovníkom, ktorí sa postarali o občerstvenie všetkého druhu, Pánu Bohu, že nám doprial krásne počasie a Panne Márii, že nad nami držala ochrannú ruku a nikomu sa nič nestalo :)

Už teraz sa tešíme na ďalší ročník Cyklokrosových pretekov s podtitulom “Memoriál Artemideho Zatti”. Foto z akcie sú v našej galérii TU.