Chata na Tepličke stretkiek 9 a AaA

Chatovačku sme zahájili odjazdom z oratka v piatok večer. Po mnohých zákrutách a kopcoch sme konečne dorazili do nášho cieľa – na chatu na Tepličke, kde nás už čakala prvá časť výpravy, ktorá zakúrila v chate. Nadchádzajúci večer sme strávili hraním spoločenských hier a rôznymi diskusiami.

Sobotu sme započali spoločnými raňajkami, po ktorých nás Miro nahnal do práce. Rúbalo sa drevo, opravovala strecha a robili sa terénne úpravy okolo potoka. Počas toho makal Ondrej v kuchyni a uvaril parádny guláš. Večer sme sa ešte vybrali von zahrať airsoft. Keď sme sa nastrieľali do sýtosti, následovalo čakanie na hlavnú atrakciu dňa – zažiť zmenu času. Tí, ktorých nezmohla únava, oslávili tento okamžik hlasným spevom a krikom vedľa chaty.

Nedeľa sa niesla v duchu turistiky. Doobeda sme boli na Dzurovej a poobede sme vyliezli na blízky kopec Opálené. Vrátili sme sa už za tmy a kým sme pripravili večeru, Miro nám oznámil že musí odísť. To by nebol až taký problém, ak by si so sebou nezobral autobatériu, ktorá napája všetky svetlá v chate. Najedli sme sa teda za svetla petrolejových lámp a padlo rozhodnutie, že by sme mali urobiť bengálske ohne. Plamene šľahali v ten večer na Tepličke dobré tri metre vysoko.

Ráno sme sa pobalili, najedli a upratali chatu a vybrali sme sa na cestu domov. Po hodine chôdze sme dorazili do Liptovskej Tepličky, skadiaľ nás autobus zobral domov, do Popradu.